Moment wybuchu nagrały kamery. Tak Most Krymski stanął w płomieniach

Wybuch na Moście Krymskim sprawił, że kilkunastokilometrowa przeprawa stała się nieprzejezdna. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie wideo z kamery monitoringu, na którym dokładnie widać moment eksplozji.

Moment wybuchu nagrały kamery. Tak Most Krymski stanął w płomieniach
Most Krymski stanął w płomieniach (Twitter)

Sobota 8 października może okazać się momentem zwrotnym w wojnie prowadzonej przez Rosjan w Ukrainie. To właśnie tego dnia wydarzyło się coś, czego od miesięcy obawiali się ludzie Putina. We wczesnych godzinach porannych media społecznościowe obiegły nagrania Mostu Krymskiego, który stanął w płomieniach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Most Krymski to symbol rosyjskiej bezprawnej aneksji Krymu. W sierpniu 2022 roku ukraińskie siły zbrojne ostrzegły Kreml, że przeprawa może być celem ich ataku. W tym celu w sieci udostępniono wymowne nagranie wideo, na którym wyrzutnia rakiet pływała na dmuchanym materacu w niedalekim sąsiedztwie mostu. Zapowiedzi ziściły się 8 października. Uszkodzony został zarówno fragment dla samochodów, jak i biegnąca równolegle przeprawa kolejowa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wiadomo już, w jaki sposób doszło do wybuchu. Moment eksplozji został nagrany przez kamery monitoringu, a wideo trafiło do mediów społecznościowych. Ładunek wybuchowy był przewożony przez ciężarówkę. Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak zamieścił na Twitterze wpis, który potwierdził ukraiński udział w wysadzeniu przeprawy.

Krym, most, początek. Wszystko, co nielegalne, musi zostać zniszczone. Wszystko, co skradzione, musi zostać zwrócone Ukrainie - napisał Mychajło Podolak.

Moment wybuchu na Moście Krymskim. Zobacz nagranie

Trwa ładowanie wpisu:telegram

Ogromna konstrukcja została wzniesiona przez Rosjan w 2018 roku i połączyła Półwysep Krymski z Półwyspem Tamańskim. Inwestycja była oczkiem w głowie Władimira Putina, który osobiście otworzył przeprawę w 2018 roku. Prezydent Federacji Rosyjskiej, siedząc za kierownicą ciężarówki Kamaz, przejechał w kolumnie pojazdów. Według oficjalnych danych, koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł aż 3,6 mld dolarów.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić