Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Montował drut kolczasty na granicy. Nie żyje 47-letni strażak

230
Podziel się:

Tragedia podczas montażu drutu kolczastego na granicy litewsko-białoruskiej. 47-letni funkcjonariusz Egidijus Karla spadł z wysokości i zginął na miejscu. Straż prowadzi wewnętrzne dochodzenie w sprawie. Kondolencje rodzinie złożyła minister spraw wewnętrznych Litwy Agne Bilotaite.

Montował drut kolczasty na granicy. Nie żyje 47-letni strażak
Nie żyje 47-letni strażak (Facebook)

W związku z napływem nielegalnych migrantów z Białorusi Litwa na początku lipca wprowadziła stan wyjątkowy w całym kraju. Na początku sierpnia Sejm w trybie nadzwyczajnym uchwalił specjalną ustawę o budowie płotu na granicy z Białorusią oraz zezwolił na użycie wojska w sytuacjach nadzwyczajnych.

Spadł z wysokości. Strażak nie żyje

Na granicę skierowano oddziały strażaków, którzy od kilku tygodni budują plot z drutem kolczastym. We wtorek doszło tam do tragicznego zdarzenia. 47-letni Egidijus Karla, funkcjonariusz Departamentu Bezpieczeństwa Przeciwpożarowego i Ratownictwa spadł z wysokości podczas montażu drutu kolczastego.

Na miejsce od razu przybyła karetka pogotowia ratunkowego, ale mężczyzny nie udało się uratować. Jak podaje "Kurier Wileński", strażak zginął w czasie wykonywania prac przy pomocy piły łańcuchowej. Straż prowadzi wewnętrzne dochodzenie w sprawie, w sprawie wypadku rozpoczęto śledztwo przedsądowe.

Mamy nadzieję, że będziemy mieli więcej informacji na temat okoliczności zdarzenia — mówiła minister spraw wewnętrznych Litwy Agne Bilotaite.

"Nieszczęście poruszyło wszystkich"

Złożyła ona również kondolencje rodzinie zmarłego 47-latka. "To nieszczęście poruszyło wszystkich. Strażak zginął, spełniając swój obowiązek, pomagając w umacnianiu granicy państwowej z Białorusią" - poinformowała polityk.

Jak dodała Bilotaite, dla rodziny strażaka, który zginął na granicy, zostanie wypłacona rekompensata, a także będą pokryte koszty pogrzebu. Zastrzegła, że ogrodzenie będzie w dalszym ciągu stawiane, jednak podjęte będą dodatkowe starania, aby od podobnych zdarzeń uchronić pracujących na granicy funkcjonariuszy.

Władze Litwy stosują taktykę zawracania migrantów

Problem migracji nasilił się pod koniec maja. Ogólna liczba osób, które nielegalnie przekroczyły w tym roku litewsko-białoruską granicę, wynosi ponad 4 tys. W całym 2020 roku zatrzymano jedynie 81 migrantów. Od początku sierpnia władze Litwy stosują taktykę zawracania migrantów.

Minionej doby na granicy z Białorusią litewscy pogranicznicy zawrócili około dziesięciu nielegalnych migrantów. Żadnej osoby, która próbowała nielegalnie przekroczyć granicę, nie wpuszczono na terytorium Litwy.

Zobacz także: Białoruś wysyła migrantów na Litwę. Skandal dyplomatyczny między sąsiadami Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(230)
Nemeczek
10 miesięcy temu
To chyba spadł na tę piłę. Bo jak wysoki musiałby być płot
Koala
10 miesięcy temu
Jak z pila motorowa to pewnie drzewo przycinal (jakis konar) gdzie mial byc plot.
gaga
10 miesięcy temu
Kara Boża!!!
Rozsądny
10 miesięcy temu
to Litwa grodzi na wysokości 30 m ogrodzenie ??????????? To nie na dziki ale na wróble.
zdf
10 miesięcy temu
Pozadna firma powinna robic a nie strazacy i zołnierze
nie należy
10 miesięcy temu
Drut czy nie drut, nie należy spadać z wysokości. W górach też nie.
gość
10 miesięcy temu
A od kiedy, to w zadaniach straży pożarnej jest stawianie zasieków ???
jasnowidz
10 miesięcy temu
pierwsza smiertelna ofiara wojny hybrydowej lukaszenki i putina, litwa powinna postapic honorowo i wypowiedziec wojne konwencjonalna
centus
10 miesięcy temu
Skierowacich na granice amerykansko meksykanskas by dokonczyli budowe plotu Trump bo zaczol i nie slonczyl bo mu szkoda pieniedzy.
Lesio
10 miesięcy temu
Tragiczna farsa. Zasieki z drutu kolczastego wykonują strażacy ??? Na wojnie też będą potrzebni na pierwszej linii.
Hhf
10 miesięcy temu
Nie druty tylko lasery który raz by wszedł i więcej.
zabarszczyć s...
10 miesięcy temu
Ja bym całe połacie przygraniczne zabarszczył barszczem sosnkowskiego. Wewnątrz takiego pasu nie sposób siedzieć bez stroju ochronnego daje silne uczulenia. Rozsiewa się to wprawdzie wszędzie. Nie tak trudno objechać ugór za rośliną traktorem zaorać. Może to zatrzyma uchodźców. Póki co na porządny mór nas niestać z 10 metrowy z wieżyczkami. Koszty barczu może z sumakiem są relatywnie nie za wysokie. Metr muru kosztuje z 300 zł.
olo
10 miesięcy temu
Pokarało za nieprawość hehe
gnat
10 miesięcy temu
3km dziennie płotu. A gdzie wojska Inżynieryjne,Wot tylko tyle ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić