aktualizacja 

Morawiecki apeluje do rolników. Dał im wskazówkę. "Uważajcie na ruskie onuce"

77

Trwa kolejna tura protestów rolników. Poza blokadą granic z Ukrainą nieprzejezdnych jest wiele dróg w całej Polsce. Głos w sprawie protestów zabrał teraz były premier Mateusz Morawiecki, który napisał, że interes Polaków jest najważniejszy. Oprócz tego dał protestującym jedną radę.

Morawiecki apeluje do rolników. Dał im wskazówkę. "Uważajcie na ruskie onuce"
Mateusz Morawiecki apeluje do rolników. Dał im wskazówkę (Agencja Wyborcza, Cezary Aszkiełowicz, Patryk Ogorzałek)

Przez Polskę przetacza się fala protestów. Rolnicy wyrażają swój sprzeciw wobec polityki Unii Europejskiej zarówno w kwestii Europejskiego Zielonego Ładu, jak i napływu żywności z Ukrainy. Część protestujących wskazuje, że zza wschodniej granicy wjeżdżają do Polski całe wagony zboża, a także inne produkty spożywcze.

Centra takich miast jak Bydgoszcz, Olsztyn, Kwidzyn czy Mińsk Mazowiecki zostały od wtorku 20 lutego zablokowane przez rolników. Niektóre z blokad mają trwać nawet tydzień. Rolnicy planują już kolejne kulminacje protestów. 27 lutego ruszą na Warszawę.

Protesty w Polsce są jednym z głównych tematów w naszym kraju. Teraz były premier Mateusz Morawiecki odniósł się na platformie X do protestów rolników, który napisał, że interes Polaków jest najważniejszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wskazał największe zaniedbanie Błaszczaka. Chodzi kluczowy dokument
Embargo to konieczność - dlatego kiedy je wprowadzaliśmy, nie pytałem nikogo w Brukseli o zgodę! Interes Polaków przede wszystkim. Żadne prowokacje nie przykryją słusznych racji protestujących - napisał na platformie X poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zamieszanie podczas protestów. Morawiecki apeluje

Podczas trwających strajków rolniczych nie brakuje antyukraińskich i prorosyjskich haseł. Jednym z symboli stało się zdjęcie transparentu, który zawieszono na jednym z ciągników.

"Putin, zrób porządek z Ukrainą i Brukselą, i z naszymi rządzącymi" - napisano. Obok wisiała flaga Związku Radzieckiego. Także i w tym temacie głos postanowił zabrać Morawiecki.

Drodzy Rolnicy - walczcie o swoje, ale jedna prośba. Uważajcie na ruskie onuce i ich manipulacje - napisał Mateusz Morawiecki.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić