aktualizacja 

Morawiecki mówił o sankcjach. Miedwiediew się rozsierdził

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że Mateusz Morawiecki, "oszalał na gruncie rusofobii". Wcześniej premier Polski wezwał liderów krajów europejskich do nałożenia "zdecydowanych sankcji, które złamią wojenną machinę Putina".

Morawiecki mówił o sankcjach. Miedwiediew się rozsierdził
Dmitrij Miedwiediew powiedział, że Mateusz Morawiecki "oszalał na gruncie rusofobii" (PAP, Marcin Obara)

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew nazwał Mateusza Morawieckiego "pseudo-premierem", który "oszalał na gruncie rusofobii". W ten sposób zareagował na słowa premiera Mateusza Morawieckiego o konieczności nałożenia sankcji na rosyjskich polityków, w tym członków partii Jedna Rosja.

Miedwiediew zapowiada "symetryczne sankcje"

Jak napisał Miedwiediew na Telegramie, Rosja może teraz "rozważyć nałożenie symetrycznych sankcji na wszystkich członków i w ogóle wszystkich tych, którzy głosują na polską partię o dysonansowej nazwie PiS".

Jednocześnie wymienimy imiennie wszystkich złoczyńców w Polsce – cytuje Miedwiediewa propagandowa agencja RIA-Novosti.

Morawiecki o masakrze w Ukrainie. "Dość tej gry na zwłokę"

Wcześniej premier Polski ocenił, że po czterdziestu dniach rosyjskiej agresji na Ukrainę nikt nie ma wątpliwości, że to, co z czym mamy tam do czynienia to "czyste zło". Wezwał też liderów Unii Europejskiej do zdecydowanego działania. - Krwawe masakry, których dopuszczają się rosyjscy żołnierze, to jest ludobójstwo — podkreślił.

Dość tej gry na zwłokę niektórych liderów europejskich, lawirowania, kręcenia. Potrzebne są jasne, zdecydowane sankcje - apelował premier.

"Potrzebne są zdecydowane sankcje"

Jak zauważył, dotychczasowe sankcje nałożone na Rosję nie działają. - Potrzebne są zdecydowane sankcje, takie, które złamią machinę wojenną Putina, inaczej kolejni niewinni ludzie będą umierać - dodał.

To samo jądro faszystowskiego systemu rosyjskiego. To jest reguła. Rosja posługuje się agresją jako zasadą swojej polityki - mówił premier.
Zobacz także: Po co Putinowi Polska? Mer Lwowa tłumaczy
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić