Morawiecki wrzucił zdjęcie. I się zaczęło. "Ograłeś całą Polskę"

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w turnieju tenisa stołowego w ramach XVII Zjazdu Klubów Gazety Polskiej. W piątkowy wieczór udostępnił na Instagramie zdjęcie z rozgrywki. - Nie jest łatwo mnie ograć - napisał szef rządu. Te słowa nie umknęły nieprzychylnym mu internautom.

Mateusz Morawiecki Premier Mateusz Morawiecki
Źródło zdjęć: © Getty Images | Mateusz Wlodarczyk
Sonia Stępień

Nie od dziś wiadomo, że tenis stołowy to sport bliski sercu naszego premiera. Zaczął grać już w czasach podstawówki we wrocławskim klubie "Burza", a jako junior znajdował się w czołowej ósemce w kraju. Według jego ówczesnych trenerów mały Mateusz miał duży potencjał, mógł osiągnąć w tej dziedzinie spore sukcesy.

Młody Morawiecki szybko robił postępy. Był obiecujący, pracowity. Wiedział, po co przychodzi na treningi. Może nie był największym talentem, ale z pewnością miał zadatki, aby osiągać dobre wyniki. - wspominał niegdyś trener Zdzisław Tolksdorfi, cytowany przez WP SportoweFakty.

Trenerzy przyszłego premiera byli zawiedzeni, gdy jeszcze jako chłopak Mateusz Morawiecki zrezygnował z gry. Pasja do tej dyscypliny jednak w nim pozostała, szef polskiego rządu do dziś chętnie rozgrywa partyjkę tenisa stołowego, gdy tylko ma ku temu okazję.

Nietypowy post premiera

Taka pojawiła się podczas XVII Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", gdzie Morawiecki był gościem honorowym. Wydarzenie zorganizowane w Spale rozpoczęło się od Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Enea. Premier oczywiście nie omieszkał wziąć w nim udziału. W szranki z nim stanęło kilku klubowiczów z całej Polski.

W piątkowy wieczór Morawiecki udostępnił na swoim oficjalnym profilu na Instagramie zdjęcie z tego wydarzenia. Post uzupełnił krótkim, acz sugestywnym opisem.

Zacząłem grać w ping-ponga kiedy miałem 9 lat. Nie jest łatwo mnie ograć - napisał na Intragramie Mateusz Morawiecki.

"Ograłeś cała Polskę"

Te słowa sprowokowały osoby nieprzychylne premierowi do uszczypliwych komentarzy. Przede wszystkim internauci wypomnieli Mateuszowi Morawieckiemu, że określenie "ping-pong" jest nieprofesjonalne, gdyż prawidłowa nazwa tej dyscypliny to "tenis stołowy". Niektórzy użytkownicy portalu społecznościowego pokusili się także o nawiązania do słów premiera za pomocą pomysłowych porównań i gier słownych.

Polacy to twój stół ping-pongowy - skomentowała jedna z osób.
Ograłeś cała Polskę - napisał ktoś inny.
Ogrywanie Polaków też Panu dobrze wychodzi, prawda? - dodała kolejna osoba.

Jednocześnie w sekcji komentarzy pod zdjęciem premera nie brakuje też pozytywnych komentarzy, w których Polacy gratulują Morawieckiemu sprawności i kondycji fizycznej, a także proponują wspólną grę.

I tak trzymać panie premierze, to wspaniały sport, pozwala utrzymać formę fizyczną, ale co bardzo ważne sprawność umysłową - czytamy pod postem szefa rządu.
Skąd panie premierze tyle siły? Podziwiam i życzę dużo zdrowia - dodała inna osoba.
Czy jest możliwość zagrania sparingu panie premierze - zapytał kolejny internauta.

Sonia Stępień, redaktorka portalu o2.pl

Duda czy Morawiecki? Sikorski ocenia polskich polityków w obliczu wojny

Źródło artykułu: o2pl
Wybrane dla Ciebie
Była już noc. Niesie się ujęcie. W rękach trzymał pieska
Była już noc. Niesie się ujęcie. W rękach trzymał pieska
Uważasz się za osobę oczytaną? Spróbuj sił w krzyżówce z literatury
Uważasz się za osobę oczytaną? Spróbuj sił w krzyżówce z literatury
Rosja w strachu po wyborach. Dobra mina do złej gry
Rosja w strachu po wyborach. Dobra mina do złej gry
Magyar dostał list od prezydenta. Padły znamienne słowa
Magyar dostał list od prezydenta. Padły znamienne słowa
Sylwester Gładyś zaginął. Córka profesora znalazła ciało
Sylwester Gładyś zaginął. Córka profesora znalazła ciało
Matka żołnierza pobierała pieniądze. Jej syn był w niewoli
Matka żołnierza pobierała pieniądze. Jej syn był w niewoli
Putin ma problem. Maleje liczba ochotników. Oto dane
Putin ma problem. Maleje liczba ochotników. Oto dane
Dotrą z Niemiec do Polski. Synoptycy wskazali datę
Dotrą z Niemiec do Polski. Synoptycy wskazali datę
Koniec lodowego kolosa. Po 40 latach przestał istnieć
Koniec lodowego kolosa. Po 40 latach przestał istnieć
Rosja włączy Białoruś do wojny? Kijów alarmuje
Rosja włączy Białoruś do wojny? Kijów alarmuje
Polak walczył dla Rosji. Został odznaczony
Polak walczył dla Rosji. Został odznaczony
Ocenili globalne rozmieszczenie rtęci w oceanach. Pomogły ptaki
Ocenili globalne rozmieszczenie rtęci w oceanach. Pomogły ptaki