Morsowanie rosyjskiego polityka. "A mogli podbijać kosmos"

Rosyjska propaganda nie przebiera w środkach. Internet obiegło nagranie, na którym radny Rady Miejskiej Smoleńska prawie nagi wynurza się z przerębla z flagą z wizerunkiem Władimira Putina i triumfalnymi okrzykami na ustach. Rosjanin chciał pokazać, jak potężna jest Rosja, ale efekt osiągnął raczej odwrotny. Już kpią z niego nie tylko zwykli internauci, ale i ukraińscy politycy.

Morsowanie rosyjskiego polityka. "A mogli podbijać kosmos"
Rosyjski samorządowiec opublikował niecodzienne wideo w sieci (Twitter)

Doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko w niedzielę opublikował na Twitterze niecodzienne wideo, oryginalnie udostępnione przez radnego Rady Miejskiej Smoleńska i blogera Maksima Baranowa. Na nagraniu znany z kontrowersji rosyjski polityk znany próbuje przekonać świat do potęgi Rosji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Walczyli do końca. Dramatyczne starcie żołnierzy w lesie pod Ługańskiem

Mężczyzna w samych majtkach wynurza się z przerębla otoczonego rosyjskimi flagami, a w dłoniach trzyma sztandar z wizerunkiem Władimira Putina. Jak podaje portal 7info.ru, sztandar należy do oddzielnej brygady dywersyjnej "Weterani". Dziwnemu spektaklowi towarzyszą triumfalne okrzyki.

Jesteśmy Rosją. Putin jest siłą! Odniesiemy zwycięstwo! Będziemy walczyć! Wygramy! Rosja idzie do przodu! Hura! - krzyczy Baranow.

Heraszczenko dobitnie zakpił z przedstawienia Rosjanina. Jak zauważył, Rosja, należąca do światowej czołówki w kontekście potencjału gospodarczego, jako kraj mogłaby osiągać ogromne sukcesy, a zamiast tego nosi ludzi pokroju Baranowa, dla których wojna jest okazją do robienia "szopek" i zbierania lajków w internecie.

Mogli badać kosmos, zamieniać pustynie w ogrody, eliminować głód, gołymi rękami polować na niedźwiedzie... Co jeszcze mogli zrobić? - Heraszczenko napisał ironicznie pod wideo.

Okazuje się, że nawet Rosjanie nie byli zachwyceni zachowaniem radnego Smoleńska. Jak donosi portal 7info, mieszkańcy Smoleńska byli oburzeni filmikiem Baranowa. Pod filmem mężczyzny, udostępnionym na portalach społecznościowych, pojawiło się wiele krytycznych komentarzy.

Mieszkańcy Smoleńska pytali, dlaczego polityk z takim "bojowym" nastrojem nie jest teraz na pierwszej linii frontu. Ich zdaniem zrobił to dla PR-u - czytamy na rosyjskim portalu.

Baranow jest podobno znany z różnych ekscentrycznych akcji, czym nieszczególnie zaskarbia sobie sympatię obywateli. W komentarzach internauci wypominali mu m.in. wypadek podczas jazdy samochodem zachodniej marki, a także morsowanie w "szkarłatnym garniturze".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić