Morze wyrzuciło list w butelce. Wiadomość z Krymu

Rodzina wypoczywająca w obwodzie odeskim znalazła butelkę zawierającą list. Autorem wiadomości było dziecko z okupowanego przez Rosjan Krymu. Chłopiec napisał, że nie może się doczekać wyzwolenia spod okupacji.

Morze wyrzuciło list w butelce. Wiadomość z Krymu
List z okupowanego Krymu. (Twitter)

Informację o niezwykłym znalezisku przekazał doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Na platformie X (dawniej Twitter) napisał, że butelkę z listem zauważyła rodzina wypoczywająca w obwodzie odeskim.

Początkowo zamierzali ją wyrzucić, ale po chwili zauważyli wiadomość napisaną dziecięcym pismem.

List z okupowanego Krymu

W obwodzie odeskim rodzina, odpoczywająca nad morzem znalazła w butelce wiadomość z okupowanego Krymu. Zobaczyli butelkę na plaży i chcieli ją wyrzucić do kosza, ale po chwili zauważyli, że coś w niej jest. Otworzyli ją. Przeczytali to - relacjonuje ukraiński polityk.

Rodzina bardzo wzruszyła się wiadomością. Chętnie podzielili się treścią, aby każdy mógł zobaczyć, co czują ludzie mieszkający na Krymie

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przełamać "błędne koło" ws. Ukrainy. "Rosja rozumie argument siły"

List jest krótki i napisany przez dziecko. Autor napisał, że chce aby list trafił w ręce Ukraińców. Dodaje, że wszyscy na Krymie czekają na uwolnienie od Rosjan.

Mamy nadzieję, że ten list trafi w ręce Ukraińców. Cała nasza rodzina czeka niecierpliwością na uwolnienie z rąk Rosjan. Krym należy do Ukrainy. Czekamy na was. Ja, moja siostra Masza, mama i tata - czytamy w liście.

Krym jest już od 9 lat pod okupacją Rosjan. 17 marca 2014 nieuznawane przez Ukrainę władze Autonomicznej Republiki Krymu ogłosiły Krym niepodległym państwem oraz zwróciły się do Rosji o przyjęcie w jej skład.

Władimir Putin podpisał dekret, a już kilka dni później Krym stał się częścią Federacji Rosyjskiej. Akty te nie zostały nigdy uznane przez władze Ukrainy i społeczność międzynarodową.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić