Jan Manicki
Jan Manicki| 

Moskwa wydłuża wakacje uczniów. Wszystko przez koronawirusa

0

Moskwa wydłuża nadchodzącą przerwę w szkolnych zajęciach. Dzieci pozostaną dłużej w domach. Ma to zapobiegać przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Moskwa wydłuża wakacje uczniów. Wszystko przez koronawirusa
Dzieci w szkołach w Moskwie będą miały dłuższe wakacje (zdjęcie ilustracyjne) (Pexels, Arthur Krijgsman)

Burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin przedłużył o tydzień nadchodzącą październikową przerwę w roku szkolnym. Ma to na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z rosnącą na świecie liczbą infekcji COVID-19, wiele krajów europejskich również rozważa taką możliwość.

Kreml zapowiedział w zeszłym tygodniu, że nie planuje wprowadzania nowych obostrzeń w związku z drugą falą zakażeń koronawirusem. Burmistrz Moskwy zalecił jednak mieszkańcom z przewlekłymi chorobami pozostawanie w domu. To samo tyczy się także osób powyżej 65. roku życia.

Moskwa wydłuża szkolne wakacje. Dzieci powinny zostać w domu

Przerwa w roku szkolnym w Moskwie potrwa od 5 do 18 października. Sobianin wezwał rodziców, aby odpowiednio zaopiekowali się dziećmi w tym czasie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby według burmistrza pozostawienie ich w domu.

Burmistrz Moskwy opublikował na swojej stronie internetowej oświadczenie. Podkreślił w nim, że znaczna część chorych na COVID-19 to dzieci. Wiele z nich choruje bezobjawowo.

Po powrocie do domu przenoszą wirusa na starszych członków rodziny, których choroba dotyka w znacznie większym stopniu – napisał Sobianin.

Liczba nowych przypadków koronawirusa w Moskwie znacząco wzrosła od czasu otwarcia rosyjskich szkół 1 września. W porównaniu do sierpnia, codzienny przyrost zakażeń COVID-19 jest prawie dwukrotnie większy.

Koronawirus w Rosji

Od początku pandemii w Rosji odnotowano blisko 1,1 miliona przypadków koronawirusa, co stawia kraj na czwartym miejscu na świecie, po USA, Indiach i Brazylii, pod względem liczby zakażeń. W ciągu ostatniej doby na koronawirusa zmarło w Rosji 160 osób. Liczbę ofiar śmiertelnych w kraju wynosi już 20 545 osób.

Obejrzyj także: Koronawirus w Rosji. Obywatele uciekają na wieś

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić