aktualizacja 

Msza w intencji Wałęsy. Co z byłym prezydentem?

50

W kościele św. Brygidy w Gdańsku została odprawiona msza święta w specjalnej intencji. Kilkudziesięciu wiernych modliło się o powrót do zdrowia Lecha Wałęsy. Kilka dni temu były prezydent RP zasłabł i został przewieziony do szpitala.

Msza w intencji Wałęsy. Co z byłym prezydentem?
Wierni modlili się o zdrowie Lecha Wałęsy (Facebook)

29 września Lech Wałęsa skończy 79 lat. Pomimo wieku, były prezydent RP pozostaje aktywny na emeryturze. Przeglądając jego profil na Facebooku można zauważyć, że często wybiera się na przejażdżki rowerowe oraz nie stroni również od podróży. Ogromne zaniepokojenie wśród internautów wywołała informacja z niedzieli 7 sierpnia, kiedy to były polityk zasłabł i został przewieziony do szpitala.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną omdlenia Lecha Wałęsy. Należy pamiętać, że pomimo aktywnego trybu życia były prezydent RP od wielu lat choruje na cukrzycę. Ponadto w marcu zeszłego roku 78-latek przeszedł poważny zabieg kardiochirurgiczny, związany z funkcjonowaniem rozrusznika serca. 10 sierpnia na Facebooku pojawił się kolejny wpis ze zdjęciem, na którym polityk poinformował, że nadal przebywa w szpitalu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Modlili się za Wałęsę w Gdańsku

Wiadomo, że Lech Wałęsa jest osobą bardzo wierzącą. Były prezydent RP regularnie uczęszcza do kościoła i prawie zawsze można spotkać go na niedzielnym nabożeństwie w ulubionej gdańskiej parafii. W związku z problemami zdrowotnymi 78-latka, w gdańskiej bazylice św. Brygidy proboszcz z własnej inicjatywy odprawił mszę św. w intencji powrotu do zdrowia polityka.

W wyjątkowej mszy św. miało uczestniczyć kilkadziesiąt osób. Wewnątrz świątyni miała zaś panować atmosfera skupienia i powagi. Wśród wiernych byli obecni m.in. przyjaciel rodziny Wałęsów, poseł Jerzy Borowczak oraz wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność Tadeusz Majchrowicz.

Msza w gdańskim kościele św. Brygidy zorganizowana została z inicjatywy księdza proboszcza w intencji zdrowia Lecha Wałęsy. Modliliśmy się o zdrowie Lecha, o jego szybki powrót do zdrowia – mówił w rozmowie z "Super Expressem" poseł KO Jerzy Borowczak.
Módlmy się za przywódcę Solidarności, za byłego prezydenta Lecha Wałęsę, który obecnie przebywa w szpitalu, żeby wrócił prędko do zdrowia - powiedział ks. Ludwik Kowalski, proboszcz kościoła św. Brygidy.
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić