aktualizacja 

Muzułmanin obchodził Boże Narodzenie. Został za to brutalnie pobity

121

We Francji pobito 20-letniego muzułmanina, ponieważ zamieścił w sieci zdjęcia swojej świątecznej kolacji. Rodzina młodego mężczyzny wzywa do ukarania sprawców. Atak został potępiony przez polityków.

Muzułmanin obchodził Boże Narodzenie. Został za to brutalnie pobity
(Pixabay)

Jak przekazuje "Le Figaro" 20-letni muzułmanin opublikował w sieci zdjęcia swojej świątecznej kolacji. Najpierw otrzymał kilka gróźb pod swoim adresem, a później został zaatakowany.

Zaatakowany za obchodzenie Bożego Narodzenia

Autor pogróżek powiedział, że jest zszokowany, że muzułmanin może obchodzić Boże Narodzenie. "Brudny syn białego, syn węża, syn policji" - pisał poszkodowanemu 20-latkowi.

20-latek twierdzi, że miał spotkać się z autorem pogróżek, ale został zaatakowany przez trzech mężczyzn i brutalnie pobity. Według rodziny chłopaka była to zwykła zasadzka i próba ukarania muzułmanina za obchodzenie Bożego Narodzenia.

Zobacz także: Sylwester 2020. Polacy obejdą przepisy? Rzecznik policji: "Absolutnie nie ma mowy"
Ta sprawa nie może pozostać bez dalszych działań. To zachowania sekciarskie. Jest to niedopuszczalne w XXI wieku. Każdy może świętować, co chce, według własnego uznania - powiedziała matka ofiary.

Trzej mężczyźni byli przesłuchiwani na komisariacie w Belfort. Twierdzą, że obie strony dopuściły się przemocy oraz że to 20-latek ich sprowokował. Atak został już potępiony przez media i polityków.

Młody człowiek zaatakowany za to, że obchodził Boże Narodzenie i że nie jest "dobrym Arabem". Nie ma miejsca na separatyzm w naszym kraju, nie ma miejsca na rasizm - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić