"Myślałam, że już po mnie". Zawodniczka UFC mówi o przejściu COVID-19

2

Koronawirus to choroba, która bardzo doświadcza, w swoim przebiegu jest niezwykle nieprzewidywalna. Ze skutkami Covid-19 długo walczyła zawodniczka UFC. Jej wypowiedź daje do myślenia.

"Myślałam, że już po mnie". Zawodniczka UFC mówi o przejściu COVID-19
"Myślałam, że już po mnie". Zawodniczka UFC mówi o przejściu Covid-19(Photo by Mike Roach/Zuffa LLC) (GETTY, Mike Roach)

Od kilkunastu miesięcy żyjemy w dobie pandemii koronawirusa. W marcu 2020 cały świat wstrzymał oddech. Koronawirus jest o tyle nieprzewidywalną chorobą, że można przejść go bez objawowo, a można mieć także bardzo duże powikłania.

Po roku przerwy do oktagonu wróciła Raquel Pennington. 33-letnia Amerykanka decyzją sędziów pokonała Pennie Kianzdad. Dla niej był to 16. triumf w MMA. Zwycięstwo smakuje jednak wyjątkowo, gdyż Raquel długo walczyła ze skutkami koronawirusa.

Chciałam otrząsnąć się z tej choroby. W kwietniu zachorowałam na COVID. Jestem trenerem gimnastyki w szkole średniej i myślę, że tam to złapałam. Przeszłam ciężki przypadek. Po prostu zwaliło mnie z nóg. Szczerze mówiąc, to było dość przerażające - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami.

Zawodniczka walczyła o życie

33-latka musiała być hospitalizowana w szpitalu. Do ustabilizowania jej stanu potrzebny był tlen. Na szczęście zawodniczce UFC udało się wrócić do sportu.

Pamiętam, jak pewnej nocy leżałam w łóżku i myślałam, że już po mnie, że to koniec mojego życia. Bo naprawdę czułam, że moje ciało po prostu się wyłącza. Walka jest częścią mnie, ale w tej walce nie miałam siły - dodała.

Na całym świecie odnotowano już 219 milionów zachorowań na Covid-19. Zmarło 4,5 miliona osób.

Zobacz także: Ojciec prezydenta o homoseksualizmie. Reakcja Joanny Muchy
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić