aktualizacja 

Na bazarze pytał o Rydzyka. Tak reagowali emeryci

651

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk nieustannie budzi ogromne emocje wśród Polaków. Reporter "Super Expressu" poszedł na bazar przy ulicy Wałbrzyskiej w Warszawie i zapytał przechodniów, czy Donald Tusk zgodnie z zapowiedzią (gdy wygra wybory) powinien rozliczyć toruńskiego redemptorystę z pieniędzy, które otrzymał od rządu PiS. Odpowiedzi zaskakują.

Na bazarze pytał o Rydzyka. Tak reagowali emeryci
Reporter zapytał warszawiaków o o. Rydzyka. (PAP, YouTube, Super Express, Tytus Żmijewski)

Szef PO Donald Tusk zapowiedział, że gdy dojdzie do władzy odbierze miliony złotych przeznaczone przez rządzących PiS o. Tadeuszowi Rydzykowi na jego fundację i media. Co na to Polacy?

Zdania są bardzo podzielone. Reporter "Super Expressu" Adam Feder zapytał warszawiaków czekających na przystanku przy warszawskim bazarze czy popierają plan Donalda Tuska. - Żeby Bóg mu rozumu nie odebrał czasami. Tuskowi, Tuskowi. Kościół zabierze - mówi jeden z rozmówców. - Oczywiście, że odebrać, z jakiej racji, niech dadzą do szpitali, tyle ludzi choruje, nie ma leków - wtrąciła jedna z kobiet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ojciec Rydzyk emerytem? „Zależy jak on się czuje”
Rydzyk ile uczelni postawił, ile dobrego zrobił i co zabiorą teraz? (...) Ja jestem z tych moherowych, także to panu mówi wszystko - dodaje pierwszy rozmówca.
Za dużo dostał i powinni mu zabrać! - wtrąciła inna kobieta. - Tak myślą starsi ludzi o PiS. A co robi PiS? Przekupuje ludzi proszę pana, nic więcej - kontynuuje kobieta.

- Rydzyka nie lubię, bo to jest czarna mafia, ja uważam, że ten człowiek nie jest księdzem, bo tak postępuje, jak postępuje - mówi jedna z rozmówczyń. - Kim jest? - dopytuje dziennikarza. - Tylko interesy go interesują, o Rydzyku nie mam dobrego zdania - dodaje kobieta.

Reporter pyta kolejnego przechodnia, czy Donald Tusk powinien odebrać pieniądze Rydzykowi.

Panie ja to bym mu dał po ryju! On [Rydzyk] jest złodziej dla mnie - mówi poruszony mężczyzna. - Ona już zbierał na stocznię, no i co z tego wyszło? Stocznię zlikwidowali, a pieniądze wziął? Wziął. Komu oddał? - pyta.

- Wiem, że Rydzyk to też jest dobry... panie, ile tych starszych ludzi naoszukiwał - mówi jedna z kobiet, która popiera pomysł Tuska.

- A może Tuskowi coś odebrać, władzę, bo on się nie nadaje - uważa inny rozmówca.

Zdania były bardzo podzielone.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić