Na jednej liście z lewicą? Zaskakująca deklaracja Kukiza

69

Zaskakująca deklaracja Pawła Kukiza w rozmowie z "Super Expressem": "Jestem w stanie wystartować z każdym". Za obietnicę spełnienia jego politycznych postulatów, polityk ogłasza, że może startować z jednej listy choćby z Robertem Biedroniem lub PSL. Wcześniej obrażał się na zarzuty, że się sprzedał.

Na jednej liście z lewicą? Zaskakująca deklaracja Kukiza
Paweł Kukiz (AKPA)

Nie jest tajemnicą, że Paweł Kukiz wbrew kreowanemu przez siebie wizerunkowi niezłomnego i niezależnego polityka, wraz z grupą posłów wspierających jego ugrupowanie zapewnia partii rządzącej sejmową większość. Sam Kukiz odpiera te zarzuty i twierdzi, że do polityki poszedł jedynie by zrealizować swój plan wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

Czasem zdarza mu się zagłosować wbrew oczekiwaniom PiS, co miało miejsce w trakcie ostatniego posiedzenia Sejmu. Były rockman zagłosował przeciwko nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, bo jak twierdzi, w kwestii ustaw partia rządząca za mało liczy się ze zdaniem prezydenta Dudy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zrobiliście ze mnie złodzieja!". Emocje w studiu sięgnęły zenitu. Kukiz nie wytrzymał

W rozmowie z "Super Expressem" polityk jasno precyzuje swoje polityczne postulaty i podkreśla, że jeśli nie zostaną spełnione, nie zamierza startować wspólnie z partią rządzącą. O jakie kwestie chodzi? Są to referenda, weto ludowe, sędziowie pokoju i ordynacja mieszana.

Jeśli PiS nie uchwali sędziów pokoju, to nie ma mowy o wspólnym starcie z PiS. Ale to nie wyklucza innych moich ruchów, na pewno się nie poddam.

Zaskakująca była dalsza część wypowiedzi polityka, która nie umknęła uwadze dziennikarzy:

Jestem w stanie startować z panem Biedroniem, czy Kosiniakiem – Kamyszem. Jestem w stanie startować z każdym, kto da mi gwarancję, że wpisze nasze postulaty do programu, a wraz z objęciem władzy te postulaty wprowadzi. Mam tu na myśli referenda, weto ludowe, sędziów pokoju, czy ordynację mieszaną.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić