aktualizacja 

Na moście poczuli wstrząs. Przerażające nagranie z Mikołajowa

Rosjanie w poniedziałek 29 sierpnia ostrzeliwali Mikołajów na południu Ukrainy. Jedna z rakiet spadła tuż obok mostu przecinającego rzekę Ingulec, którym przejeżdżało sporo samochodów osobowych oraz pojazd komunikacji miejskiej. Konstrukcja się zatrzęsła, a cały incydent został nagrany. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał.

Na moście poczuli wstrząs. Przerażające nagranie z Mikołajowa
Rosjanie zaatakowali Mikołajów. Rakieta spadła tuż obok mostu - "Special Kherson Cat" (Twitter)

Rosjanie błyskawicznie zareagowali na kontrofensywę Ukraińców w obwodzie chersońskim i zaczęli atakować ukraińskie miasta. W poniedziałek szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim poinformował, że najeźdźcy ostrzeliwują centrum Mikołajowa oraz budynki mieszkalne w tej miejscowości.

Wojna w Ukrainie. Kolejne ofiary śmiertelne

Według Witalija Kima, w Mikołajowie życie stracili ludzie przebywający w ostrzelanych budynkach oraz jeden przechodzień. Polityk zaapelował do mieszkańców o pozostawanie w schronach. Mer Ołeksandr Sienkewycz napisał w mediach społecznościowych, że w mieście słychać potężne eksplozje.

Później władze miasta poinformowały jeszcze o dwóch ofiarach śmiertelnych oraz 24 rannych. Rosjanie zaatakowali bloki mieszkalne oraz placówki oświatowe. Jak przekazał Witalij Kim, na miasto spadło 12 rosyjskich rakiet, choć najeźdźcy wypuścili ich jeszcze więcej. Część została zestrzelona przez ukraińską obronę.

Rosjanie celowali w most w Mikołajowie

Ofiar i rannych mogło być jeszcze zdecydowanie więcej. W mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać, jak rosyjski pocisk spada zaledwie kilka metrów od mostu pieszo-samochodowego nad rzeką Ingulec.

Na szczęście w tym przypadku Rosjanom nie udało się trafić w cel. Podpory mostu pozostają nieuszkodzone. Na nagraniu widać, że armia Putina zdecydowała się na uderzenie w most, po którym poruszały się samochody osobowe i trolejbus komunikacji miejskiej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mikołajów regularnie ostrzeliwany przez Rosjan

Położony na południu Ukrainy Mikołajów od początku wojny jest regularnie ostrzeliwany przez rosyjską armię. Ataki nasiliły się po tym, jak Rosjanom udało się zająć obwód chersoński - region graniczący z obwodem mikołajowskim. Jak wyliczyła agencja Ukrinform, od początku rozpoczętej 24 lutego wojny Mikołajów nie był ostrzeliwany tylko przez 23 dni.

Zobacz także: Sprzęt trafił na poligon w Rosji. Ćwiczenia "Wostok-2022"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić