Na to Julia H. przeznaczy nadwyżkę ze zbiórki. Chciałaby pomóc innym

35

Tragedia, jaka rozegrała się w centrum Poznania, wstrząsnęła całą Polską. Na oczach Julii H. jej były partner zamordował narzeczonego młodej kobiety, a po wszystkim popełnił samobójstwo. Internauci postanowili wesprzeć H. finansowo. Ona chce podzielić się pieniędzmi.

Na to Julia H. przeznaczy nadwyżkę ze zbiórki. Chciałaby pomóc innym
Julia i jej zamordowany ukochany na krótko przed tragedią podjęli decyzję o ślubie (Instagram)

Do strzelaniny doszło w niedzielę 16 lipca w centrum Poznania (woj. wielkopolskie). Sprawcą tragedii był Mikołaj B. – napastnik posiadał pozwolenie na broń oraz był zwolennikiem powszechnego do niej dostępu. Ofiarą B. padł narzeczony jego dawnej partnerki i zarazem znany bloger Konrad Domagała.

Strzelanina w Poznaniu. Julia H. – zbiórka pieniędzy

Julia H. przeżyła niewyobrażalną traumę, jednak nie spodziewała się, że padnie także ofiarą hejtu internetowego. Hejterzy insynuowali m.in., że 20-latka zdradzała Mikołaja B. z późniejszym narzeczonym. W rzeczywistości para związała się już po zakończeniu przez H. wcześniejszej relacji.

Na szczęście nie wszyscy postrzegają młodą kobietę jako współwinną tragedii. Wielu internautów postanowiło wesprzeć Julię H. nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. W rezultacie w sieci została uruchomiona zbiórka, z której środki mają być spożytkowane na wsparcie terapeutyczne 20-latki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: 10 lat po tragedii na wyspie Utoya. ''Widzimy, że prawicowy ekstremizm wzrasta''
Do wpłaty skłonił mnie nieuzasadniony hejt na ofiarę. Życzę Ci bardzo dużo siły. To, co się wydarzyło, to prawdziwe piekło – napisał jeden z darczyńców.

Ostatecznie rzeczywistość przerosła oczekiwania internautów. Okazało się, że wpłacono więcej pieniędzy, niż zakładali organizatorzy. Julia H. nie zamierza jednak wykorzystać całej kwoty, a podzielić się z rodziną tragicznie zmarłego ukochanego. Zostaną one przeznaczone na pogrzeb Konrada Domagały.

Decyzją Julii, nadwyżka ze zbiórki będzie przeznaczona na pokrycie kosztów pochówku Konrada. Gdy tylko dojdzie do siebie, Julia postara się również wysłać e-mail dziękujący do darczyńców – podali przedstawiciele polskiego oddziału Ladies od Liberty Alliance, czyli inicjatorzy przedsięwzięcia.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić