"Na wyborach nigdy nie byłam". Konfederacja chwali się postem bota?

26

W mediach społecznościowych zawrzało. Wszystko za sprawą wpisu na Twitterze, napisanego przez niejaką "Paulinę". Okazuje się, że po pierwsze podobny zamieściła kilka miesięcy temu, a po drugie - zdjęcie dziewczyny jest wzięte ze stocka.

"Na wyborach nigdy nie byłam". Konfederacja chwali się postem bota?
Krzysztof Bosak z Konfederacji (PAP)

W mediach społecznościowych nic nie ujdzie na sucho. Lepiej jest więc unikać kłamania na oczach milionów internautów...

Coraz większe problemy

Dotkliwie przekonała się o tym Konfederacja, której niedawno usunięto Facebooka, za sianie nieprawdziwych informacji na temat pandemii.

Teraz o partii znowu zrobiło się głośno, tym razem za sprawą umieszczonego na Twitterze wpisu. Autorka deklaruje chęć zagłosowania na Konfederację w wyborach, co miała "wymusić" na niej decyzja Facebooka.

Od niedawna zaczęłam się interesować polityką. Na wyborach nigdy nie byłam. Śledzę od dłuższego czasu @KONFEDERACJA_. Po tym co zrobił Facebook zmuszają mnie by pierwszy raz oddać głos we wspomnianych wcześniej wyborach. Najszybsze w 2023r. Oddam go na Konfederację.

I może nie byłoby to dziwne, gdyby nie trzy "szczegóły". Po pierwsze, podobny post pojawił się już we wrześniu ubiegłego roku.

Na dzień dzisiejszy po słynnej już #MazurekParty jedyna partia na którą warto głosować to @KONFEDERACJA_. I tak też zrobię przy następnych wyborach - pisała wówczas.

Po drugie, oba posty były "podawane dalej" przez partię. A po trzecie, zdjęcie dziewczyny jest wzięte ze stocka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci nie pozostawili suchej nitki na Konfederacji. Wylała się masa komentarzy.

Wielka szkoda, że internetu nie da się usunąć. Największa beka, że takie losowe konto od początku obserwują działacze partii - pisze jeden z użytkowników.
Teraz się pewnie będzie głupio tłumaczyć, że nie chciała pokazywać swojego zdjęcia. Tylko pytanie, po co stock w takim razie? - podśmiewa się drugi.
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić