aktualizacja 

Coś dzieje się z Twoimi ustami lub paznokciami? Zrób test, to może być Omikron!

12

Jeśli myślisz, że znasz Omikron, a jego objawy niczym nie różnią się od delty i innych mutacji, jesteś w błędzie. Ten wariant jest dopiero poznawany i na jaw wychodzą różne, coraz bardziej zaskakujące fakty związane z symptomami, jakie może wywoływać.

Coś dzieje się z Twoimi ustami lub paznokciami? Zrób test, to może być Omikron!
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Lekarze zgodnie przyznają, że Omikron to jak do tej pory najcięższa mutacja koronawirusa. Jego przebieg jest znacznie cięższy, jest więcej zarażeń, osób hospitalizowanych i zgonów.

Według najnowszych prognoz ten wariant ma sparaliżować polskie szpitale. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w środę, że punkt kulminacyjny trwającej czwarte fali koronawirusa ma nastąpić w Polsce pod koniec stycznia.

Kaszel i kichanie to nie wszystko

Ale zdarzają się też symptomy niestandardowe. Niedawno głośno było m.in. o chłopcu, który właśnie przez Omikron utracił wzrok w jednym oku. Uznano, że dziecko ma tzw."covidowe oko".

Teraz na jaw wychodzą nowe fakty. Warto zwrócić uwagę jeśli coś złego dzieje się z Twoimi ustami i/lub paznokciami.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) ostrzega, że sygnałem alarmowym powinna być blada, szara lub niebieska (sina) skóra i/lub usta oraz paznokcie, ponieważ może to wskazywać na niski poziom tlenu we krwi, co z kolei może być objawem zakażenia SARS-CoV-2 - jak podało "radiozet".

Nie bagatelizuj zatem objawów. Jeśli oprócz tego pojawi się u Ciebie kaszel, drapanie w gardle, kichanie czy ból głowy, nie zwlekaj i udaj się do lekarza.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić