Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|
aktualizacja

Coś dzieje się z Twoimi ustami lub paznokciami? Zrób test, to może być Omikron!

11
Podziel się:

Jeśli myślisz, że znasz Omikron, a jego objawy niczym nie różnią się od delty i innych mutacji, jesteś w błędzie. Ten wariant jest dopiero poznawany i na jaw wychodzą różne, coraz bardziej zaskakujące fakty związane z symptomami, jakie może wywoływać.

Coś dzieje się z Twoimi ustami lub paznokciami? Zrób test, to może być Omikron!
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Lekarze zgodnie przyznają, że Omikron to jak do tej pory najcięższa mutacja koronawirusa. Jego przebieg jest znacznie cięższy, jest więcej zarażeń, osób hospitalizowanych i zgonów.

Według najnowszych prognoz ten wariant ma sparaliżować polskie szpitale. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w środę, że punkt kulminacyjny trwającej czwarte fali koronawirusa ma nastąpić w Polsce pod koniec stycznia.

Kaszel i kichanie to nie wszystko

Ale zdarzają się też symptomy niestandardowe. Niedawno głośno było m.in. o chłopcu, który właśnie przez Omikron utracił wzrok w jednym oku. Uznano, że dziecko ma tzw."covidowe oko".

Teraz na jaw wychodzą nowe fakty. Warto zwrócić uwagę jeśli coś złego dzieje się z Twoimi ustami i/lub paznokciami.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) ostrzega, że sygnałem alarmowym powinna być blada, szara lub niebieska (sina) skóra i/lub usta oraz paznokcie, ponieważ może to wskazywać na niski poziom tlenu we krwi, co z kolei może być objawem zakażenia SARS-CoV-2 - jak podało "radiozet".

Nie bagatelizuj zatem objawów. Jeśli oprócz tego pojawi się u Ciebie kaszel, drapanie w gardle, kichanie czy ból głowy, nie zwlekaj i udaj się do lekarza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
LLLLLL
5 miesięcy temu
Ci co wypisują te bzdury powinni być karani.
nitka
5 miesięcy temu
Poruszam się komunikacją miejską, mieszkam w wieżowcu (wspólna winda i chorzy na covid sąsiedzi), robię zakupy w sklepach... myślę, że mogłam zaliczyć już nawet trzy zarażenia. W każdym z tych razów pojawiał się jeden wspólny objaw "alergia oczu", swędzenie i łzawienie. Dwa razy ból mięśni i dwa razy problemy z płucami przy, których pomagały mi leki sterydowe. Dodatkowo ostatnim razem, ból w okolicach serca przy oddychaniu i ból głowy. Tyle, że... większość z tych objawów, to u mnie normalne objawy przy ŁAGODNYM przeziębieniu lub alergii. Nie straciłam węchu ani smaku, nie miałam gorączki, nie kaszlałam (czasem trochę pokasływałam). no, to, w końcu nie wiem...
mmm
5 miesięcy temu
Kto sie podpisuje pod tym artykulem, że jest prawdziwy i potwierdzony, a nie wymyslony?
Wk... iony
5 miesięcy temu
Zaraz, zaraz ledwo pisali ze omikron jest znacznie łagodniejszy. Nie tylko w Polsce. Ale szmaciarskie dziennikarstwo
.......
5 miesięcy temu
Udaj się do lekarza, który nie leczy tylko wysyła na skrobanie w gardle, czy nosie bez zbadania i zostaniesz sam zamknięty bez jakiejkolwiek pomocy, a każdego dnia będzie Cię straszył automat z sanepidu!
Oko
5 miesięcy temu
A gdzie grypa ? Angina ?
Edy
5 miesięcy temu
Ja czekam na Omege!!
Magda
5 miesięcy temu
Mało alkoholu..
Miś
5 miesięcy temu
3 dni katarku i drapanie w gardle.. i tyle..
El Toto
5 miesięcy temu
Jeszcze nie dawno mowili ze jest bardziej zarazliwy ale za to najlagodniej sie go przechodzi. No zdecydujcie sie.
Noscie maski
5 miesięcy temu
Powiklania po covid sa tragiczne i ciagna sie miesiacami. Ludzie, noscie maski w biurach i nie tylko
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić