Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Nadchodzi załamanie pogody. IMGW wydaje ostrzeżenia: Będzie niebezpiecznie

6

Nad Polskę nadchodzą gwałtowne opady śniegu. Bardzo niebezpiecznie będzie na drogach głównie wschodniej i południowej części kraju.

Nadchodzi załamanie pogody. IMGW wydaje ostrzeżenia: Będzie niebezpiecznie
(Agencja Gazeta)

IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia dla ośmiu województw. Są one związane z obfitymi opadami śniegu ( woj. małopolskie i śląskie, gdzie pokrywa osiągnie nawet 20 cm), ale także oblodzonymi drogami. Najtrudniejsze warunki czekają na kierowców jeżdżących w województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, podlaskim i mazowieckim.

Ciężkie warunki panować będą także w sobotę. Możemy spodziewać się marznących opadów, a także zamieci śnieżnych. Najsilniejszy wiatr nawiedzi województwo zachodniopomorskie. Alerty IMGW obowiązują również jutro. Na wschodzie i południu kraju także tego dnia występować będą oblodzenia na drogach.

Zobacz także: Zobacz także: Zima pod palmami. Najtańsze kierunki na sezon 2017/2018

Bardzo niebezpiecznie jest także w górach. Załamanie pogody spowodowało, że w Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy TOPR odradzają wyjścia w wyższe partie góra dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w poruszaniu się zimą po górach - pisze "Polska The Times".

W nocy z piątku na sobotę ma wiać, co spowoduje, że spora ilość śniegu będzie przenoszona i odkładana. Będą budowane tzw. depozyty śnieżne, które są najbardziej niebezpieczne. Dlatego spodziewamy się, że w sobotę zwiększy się zagrożenie lawinowe - mówi Andrzej Maciata, ratownik TOPR.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić