o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Wywołuje udary i zawały. WHO apeluje do pracodawców

178
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała raport dot. wpływu pracy w nadgodzinach na liczbę zgonów. Wyniki pokazują, że w 2016 r. praca pow. 40 godz. tygodniowo doprowadziła do ​​745 tys. zgonów z powodu udaru i chorób serca, co stanowi 29-proc. wzrost od 2000 r.

Wywołuje udary i zawały. WHO apeluje do pracodawców
Dr Maria Neira, dyrektor Departamentu Środowiska, Zmian Klimatu i Zdrowia w WHO. (YouTube)
bEiowGTF

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) przeprowadziły pierwsze globalne badanie dot. analizy zgonów związanych z pracą w nadgodzinach. Wyniki badania opublikowano w czasopiśmie naukowym "Environment International".

WHO i MOP szacują, że w 2016 r. 398 tys. osób zmarło z powodu udaru, a 347 tys. z powodu chorób serca w wyniku przepracowania co najmniej 55 godzin w tygodniu. W latach 2000-2016 liczba zgonów z powodu chorób serca spowodowanych pracą w nadgodzinach wzrosła o 42 proc., a z powodu udaru o 19 proc.

bEiowGTH

Badanie pokazuje, że większość ofiar to mężczyźni (72 proc. zgonów). Wykazano również, że głównie były to osoby mieszkające w regionach zachodniego Pacyfiku i Azji Południowo-Wschodniej. Większość odnotowanych zgonów dotyczyła pracowników w średnim lub starszym wieku.

Eksperci na podstawie badania stwierdzili, że praca w wymiarze 55 lub więcej godzin tygodniowo wiąże się z szacowanym o 35 proc. wyższym ryzykiem udaru i 17 proc. wyższym ryzykiem zgonu z powodu chorób serca w porównaniu z pracą 35-40 godzin tygodniowo.

Praca 55 godzin lub więcej tygodniowo jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Nadszedł czas, abyśmy wszyscy, rządzący, pracodawcy i pracownicy uświadomili sobie, że długie godziny pracy mogą prowadzić do przedwczesnej śmierci - mówi dr Maria Neira, dyrektor Departamentu Środowiska, Zmian Klimatu i Zdrowia w WHO.
bEiowGTN

Eksperci WHO szacują, że liczba osób pracujących w nadgodzinach obecnie dotyczy 9 proc. całej populacji na świecie. Co gorsza, ta liczba cały czas rośnie. Badanie obejmowało lata 2000-2016, a więc nie obejmowało pandemii COVID-19. Specjaliści WHO twierdzą, że pandemia przyspiesza zmiany, które mogą wzmocnić tendencję do wydłużania czasu pracy.

Pandemia COVID-19 znacząco zmieniła sposób pracy wielu ludzi. Telepraca stała się normą w wielu branżach, często zacierając granice między domem a pracą. Ponadto wiele firm zostało zmuszonych do ograniczenia lub zakończenia działalności w celu zaoszczędzenia pieniędzy, a osoby, które nadal są zatrudnione często pracują w dłuższym wymiarze godzin. Żadna praca nie jest warta ryzyka udaru lub choroby serca. Rządy, pracodawcy i pracownicy muszą współpracować w celu uzgodnienia limitów, aby chronić zdrowie pracowników - powiedział dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO.
Zobacz także: Koronawirus na świecie. Mocne słowa szefa WHO o szczepionkach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiowGUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(178)
Pola
miesiąc temu
Bzdury plecie WHO. A co powiecie o śmieciowym jedzeniu, mięsie i wędlinach w kolorach tęczy, że całą tablicę Mendelejewa zobaczysz? Gdzie było WHO zatwierdzając to wszystko?
zamęczony
miesiąc temu
To who to niezła "kanalia" kiedy chrzani takie brednie. Ja od ponad roku przez tę zaplanowaną akcję depopulacji, pracuję po 84 h/tyg i tak x dwa tygodnie ciurkiem. Wszystko "zgodnie z prawem" bo jest plandemia. Czy ktoś się zapytał jak się czujesz po przepracowanych 168 godzinach?!Nawet gdyby zapytał to uwierzcie, że nie umiecie odpowiedzieć bo jesteście Zombi. Śmieszne jest to who i polskie przepisy prawa pracy.
Nowy
miesiąc temu
Kiedyś ludzie pracowali bez stesu, do pracy przychodzili z radością że coś robią pożytecznego. Teraz kapitalizm wyciska wszystko z człowieka, każe robić do upadłego, a jak się nie podoba to wypad. Połowa informacji w mediach społecznościowych to informacje które manipulują ludźmi. Ciekawe kto pisze takie bzdury, chyba jakiś młokos który nie zna rzeczywistości.
bEiowGUj
Alojzy
miesiąc temu
Dowalcie ludziom jeszcze więcej podatkow to na pewno beda mogli pracowac mniej i beda sie oczywiscie czuli lepoiej.
Żdrowy
miesiąc temu
Od kiedy to praca skraca życie? Przecież to jest naukowo udowodnione , że osoby co zawsze pracowały żyły dłużej.
Randap
miesiąc temu
A co WHO zamierza zrobić z chemią powszechnie stosowaną w żywności, opryskami, randapem. Jesteśmy tablicą Mendelejewa. Czy nie robią badań jak to wpływa na nasze zdrowie? Dlaczego nie zakażą stosowania chociaż randapu, który nie jest niezbędny, a często nadużywany do wysuszania gryki, zbóż, kartofli.
wolny
miesiąc temu
Powiedzcie to bydlaczkowi Balcerowiczowi!
wolny
miesiąc temu
Powiedzcie to bydlaczkowi Balcerowiczowi!
Ktos
miesiąc temu
No oto teraz będzie 3 x więcej nadgodzin bahhaha
Bergman
miesiąc temu
Teraz wiadomo, czemu nauczyciele żyją tak długo, nie wyrabiają tej normy nawet w 3 tygodnie
pawel
miesiąc temu
gdzie było WHO pod koniec 2019 roku ?
Aaaa
miesiąc temu
Poprostu ludzie się nie leczą... Bo dziś leczenie jest trudne bo pacjent ma cały czas pod górkę..
Bebzon Higgsa
miesiąc temu
Tak się martwią, czy już propagandę i wymówkę się szykuje dla ewentualnych nadmiarowych zgonów po nieprzetestowanych szczepionkach???? Już samo szczepienie ozdrowieńców jest rozmydlaniem statystyk, bo nic lepszego niż przechorowanie ten specyfik nie daje. Dzielni lekarze się wyszczepili a boją się leczyć??? Panie z Biedronki nie szczepione, a o trupach i brakach w personelu nie słyszałem. To kto tu powinien dostać dodatek covidowy?????
bEiowGUb
Antoni
miesiąc temu
Nie praca a alkohol powoduje przedwczesne zgony, mi znani z udarami popijali.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić