o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Przejęli władzę nad krajem. Papież Franciszek modlił się za mieszkańców

5
Podziel się

Podczas niedzielnej mszy w Watykanie papież Franciszek modlił się o pokój w Birmie (Mjanmie), gdzie doszło do zamachu stanu. "Proszę, nie traćcie nadziei, zachowajcie wiarę i braterstwo" - apelował do Birmańczyków.

Przejęli władzę nad krajem. Papież Franciszek modlił się za mieszkańców
Papież Franciszek modli się o pokój w Birmie (Getty Images)
bEsgUuaJ

W niedzielę w Watykanie odbyła się msza w intencji Birmy (Mjanmy). Od wojskowego zamachu stanu, do którego doszło w lutym, zginęło ok. 800 osób, w tym dzieci. Większość ofiar zabito podczas protestów. Tysiące osób zatrzymano, a wśród nich było wielu dziennikarzy.

Papież Franciszek zwrócił się do Birmańczyków

W nabożeństwie w Watykanie uczestniczyło ok. 200 Birmańczyków mieszkających we Włoszech, w tym 100 sióstr zakonnych.

bEsgUuaL
W chwili, gdy wasza umiłowana ojczyzna naznaczona jest przemocą, konfliktami i represjami, zadajemy sobie pytanie: do zachowania czego jesteśmy wezwani? Przede wszystkim do zachowania wiary. Trzeba nam zachować wiarę, by nie poddać się w obliczu cierpienia i nie popaść w rezygnację, cechującą tych, którzy nie widzą już drogi wyjścia - zwrócił się do nich papież Franciszek.
Zachować wiarę to skierować spojrzenie ku niebu, podczas gdy na ziemi toczy się walka i przelewa niewinna krew; to znaczy nie poddawać się logice nienawiści i zemsty, ale trwać ze spojrzeniem utkwionym w Boga miłości, który wzywa nas, abyśmy byli względem siebie braćmi i siostrami - podkreślił.
bEsgUuaR

Papież zaznaczył, że modlitwa to jedyny oręż wierzących "by zachować miłość i nadzieję pośród wielu broni siejących śmierć". Twierdził, że ona otwiera ludzi, by "pokładali ufność w Bogu nawet w trudnych chwilach".

Nie jest łatwo wznosić spojrzenie ku górze, kiedy cierpimy, ale wiara pomaga nam przezwyciężyć pokusę zamknięcia się w sobie. Może chcielibyśmy zaprotestować, wykrzyczeć Bogu także nasze cierpienie: nie musimy się tego lękać, to także jest modlitwą - wyjaśnił.

Franciszek apelował do Birmańczyków o jedność i braterstwo. Zauważył, że "gdy górę biorą interesy partykularne, żądza zysku i władzy, zawsze dochodzi do starć i podziałów".

bEsgUuaS
Jesteśmy do tego powołani, także jako Kościół: promujmy dialog, szacunek dla innych, troskę o braci, komunię. Tam, gdzie jest wojna, przemoc, nienawiść, bycie wiernymi Ewangelii i budowniczymi pokoju oznacza zaangażowanie, także poprzez wybory społeczne i polityczne, ryzykując życie - powiedział papież.
Drodzy bracia i siostry, pragnę dziś zanieść na ołtarz Pana cierpienia waszego ludu i modlić się wraz z wami, aby Bóg nawrócił serca wszystkich do pokoju. Niech modlitwa Jezusa pomoże nam zachować wiarę także w trudnych czasach, być budowniczymi jedności, ryzykować życie dla prawdy Ewangelii. I nie traćcie nadziei - apelował.

Zobacz także: Prokuratura zbada słowa papieża Franciszka. Joanna Scheuring-Wielgus o "głupocie Zbigniewa Ziobry"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsgUubm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
pms
3 miesiące temu
"Wolność sumienia jest teraz głoszona wszędzie, a więc lata jedynie dzielą nas od chwili zupełnego upadku chrześcijaństwa. Z innymi wyznaniami damy sobie radę jeszcze łatwiej lecz mówić o tym byłoby przedwcześnie. Klerykalizm i klerykałów ujmiemy w takie karby, żeby ich wpływy zwróciły się w kierunku odwrotnym do ich ruchu poprzedniego. Kiedy nadejdzie chwila ostatecznego zniszczenia dworu papieskiego, wówczas palec niewidzialnej ręki wskaże narodom w stronę dworu tego, kiedy zaś narody rzucą się tam, wystąpimy w charakterze obrońców jego, by nie dopuścić do znacznego upuszczenia krwi. Przy pomocy dywersji tej wedrzemy się do wnętrza tego dworu, którego nie opuścimy, nie zniszczywszy uprzednio całej jego siły. Król żydowski będzie rzeczywistym papieżem całego świata, patriarchą kościoła międzynarodowego."
Xxxv
3 miesiące temu
Modlil sie o pokoj😂😂😂😂I co?Dziala?🤦
Abdul
3 miesiące temu
Ciekawe do kogo ten antychryst się modli.
bEsgUubn
pawel
3 miesiące temu
a o celibacie nic nie powiedział ? - 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
Irek
3 miesiące temu
Modlitwa tu nie pomoże! Pomoc materialna jest potrzebna.Watykan śpi na zlocie a oni się tylko modlą!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić