Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

"Nagi prokurator" wróci do pracy? Jest reakcja Adama Bodnara

353

Prokuratura Krajowa zdecydowała o przywróceniu prok. Macieja W., który w 2021 roku spacerował nago po Świdnicy. Od tej decyzji odwołał się Prokurator Generalny Adam Bodnar. Minister sprawiedliwości chce, aby sprawa była rozpatrywana ponownie.

"Nagi prokurator" wróci do pracy? Jest reakcja Adama Bodnara
Prokurator spacerował nago po Świdnicy (Twitter)

Przypomnijmy, że 9 września 2021 roku w Świdnicy doszło do niecodziennego zdarzenia. Lokalne media donosiły, że po ulicach miasta spacerował nagi mężczyzna. Miał on także robić zakupy w lokalnych sklepach.

Tajemniczym mężczyzną "w stroju Adama" okazał się prokurator Maciej W. Został on zatrzymany przez policję. W wyniku badania funkcjonariusze ustalili, że był on kompletnie pijany - w organizmie miał 2,5 promila alkoholu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pieniądze to temat tabu w rodzinach. Adam Bodnar mówi, jak się zabezpieczyć

Po wielomiesięcznym zawieszeniu i utracie 30 proc. uposażenia niesforny śledczy wrócił do pracy. Dziennikarze portalu swidnica24.pl poinformowali, że "nagiego prokuratora" przywrócili przedstawiciele Prokuratury Krajowej.

Bodnar reaguje na przywrócenie nagiego prokuratora

W uzasadnieniu Prokuratury Krajowej mogliśmy przeczytać, że "obwiniony nie popełnił deliktu dyscyplinarnego z uwagi na niepoczytalność". Jego bezpośredni przełożeni stwierdzili, że może on już wrócić do pracy.

Na decyzję tę zareagował minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Adam Bodnar. Członek rządu Donalda Tuska nie zgadza się z uzasadnieniem decyzji swoich podwładnych.

W złożonym środku odwoławczym podniósł zarzuty obrazy przepisów prawa procesowego w zakresie gromadzenia i oceny dowodów oraz wniósł o uchylenie zaskarżonego postanowienia w całości i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania w postępowaniu dyscyplinarnym - możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na stronie prokuratury.

W praktyce oznacza to, że według Adama Bodnara czyn Macieja W. musi być sprawdzony jeszcze raz. Dodajmy, że prokurator to zawód zaufania publicznego i pełniąca go osoba powinna cieszyć się nieposzlakowaną opinią.

Zachowanie (Macieja W. - przyp. red.) wyczerpało znamiona wykroczenia określonego w art. 140 kodeksu wykroczeń - przeczytamy w oświadczeniu prokuratury.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić