aktualizacja 

Nagrał umierającą uczestniczkę wypadku. Grozi mu do 3 lat więzienia

35

Prokurator Rejonowy w Chodzieży zatwierdził akt oskarżenia do sądu wobec 44-letniego mężczyzny, który nagrywał oraz rozpowszechniał film, na którym widać ofiarę wypadku drogowego. Czyn ten zagrożony jest grzywną, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do lat trzech.

Nagrał umierającą uczestniczkę wypadku. Grozi mu do 3 lat więzienia
Prokurator Rejonowy w Chodzieży zatwierdził akt oskarżenia do sądu wobec 44-letniego mężczyzny, który nagrywał oraz rozpowszechniał film, na którym widać ofiarę wypadku drogowego. (Policja.)

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w tym roku na terenie powiatu pilskiego. Na miejscu zdarzenia jeden ze świadków postanowił nagrać telefonem komórkowym film.

Na nagraniu było widać nie tylko uszkodzone pojazdy, ale również ofiarę wypadku. Materiał został rozpowszechniony za pośrednictwem popularnego, internetowego komunikatora.

Trafił do wielu osób. W tym także do bliskich, przyjaciół oraz rodziny ofiary wypadku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

O powyższej sytuacji powiadomieni zostali pilscy funkcjonariusze. Efektem wykonanych przez nich czynności było zgromadzenie materiału dowodowego, który pozwolił na skierowanie aktu oskarżenia wobec 44-letniego mężczyzny.

Za popełniony czyn przepisy Ustawy o ochronie danych osobowych przewidują karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.

O ostatecznych konsekwencjach wobec mężczyzny zadecyduje sąd po rozpatrzeniu sprawy.

Autor: ESO
Źródło:info112.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić