Nagrali papieża we wtorek wieczorem. Film obiegł sieć

244
Podziel się:

Papież Franciszek zaskoczył wszystkich. We wtorkowy wieczór jak gdyby nigdy nic poszedł do sklepu z płytami. Nagranie obiegło sieć.

Nagrali papieża we wtorek wieczorem. Film obiegł sieć
Papież Franciszek (Getty Images, Grzegorz Galazka)

Wizyta papieża Franciszka miała być tajemnicą, ale Javier Martinez-Brocal, reporter agencji telewizyjnej Rome Reports, przypadkowo znalazł się w tej okolicy i wszystko sfilmował swoim telefonem, a następnie opublikował na Twitterze.

Około godziny 19:00 biały samochód podjechał przed sklep z płytami. Z auta wysiadł papież, który skierował kroki do salonu z płytami. Rzecznik Watykanu powiedział, że papież Franciszek wybrał się tam, aby pobłogosławić sklep, ponieważ został niedawno odremontowany.

Martinez-Brocal skontaktował się później z właścicielami sklepu. Przyznali, że zaprzyjaźnili się z papieżem wiele lat temu, kiedy był jeszcze kardynałem Jorge Mario Bergoglio, arcybiskupem Buenos Aires.

Wtorkowa wizyta trwała około 10 minut. Właściciel sklepu potwierdził, że podarował papieżowi płytę z muzyką klasyczną, ale odmówił podania bardziej szczegółowych informacji.

Papież odwiedza Rzym

Jak przypomina agencja Reutera, nie był to pierwszy raz, kiedy papież odwiedził osobiście sklep w Rzymie. W 2015 roku, dwa lata po tym, jak został papieżem, zamówił u rzymskiego optyka nową parę okularów. Miały być dostarczone do Watykanu, ale postanowił sam je odebrać.

Zobacz także: Niedźwiedzie polują na renifery. Normalne zachowanie czy efekt ocieplania klimatu?
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić