aktualizacja 

Nagranie z Grecji. Zwabił kota. Wstrząsające, co zrobił potem

200

Grecka policja aresztowała mężczyznę, który miał znęcać się nad kotem. Media społecznościowe obiegło nagranie, jak wabi zwierzę przysmakiem w nadmorskiej restauracji. Kiedy kot zbliża się do krawędzi tarasu, zostaje brutalnie kopnięty. Film wywołał oburzenie w sieci.

Nagranie z Grecji. Zwabił kota. Wstrząsające, co zrobił potem
Mężczyzna miał znęcać się nad kotem w nadmorskiej restauracji (YouTube, Proto Thema)

Do incydentu doszło w restauracji na greckiej wyspie Eubea. Mężczyzna miał kopnąć kota z tarasu prosto do morza. O sprawie poinformował portal Greek Reporter.

Kopnął kota z tarasu nad brzegiem morza. Nagranie obiegło sieć

Film nakręcony przez użytkownika mkaramanolis został opublikowany na Instagramie. Za sprawą gazety "Proto Thema" trafił do szerszej widowni na YouTubie. Na nagraniu widać klienta restauracji wabiącego kota kawałkiem jedzenia na skraju tarasu.

Kot nieśmiało podchodzi do mężczyzny. Nagle zostaje kopnięty i spada z podestu. W tle śmiechy pozostałych gości.

Nagranie ukazuje, że klient restauracji próbuje postąpić podobnie także z drugim kotem. Zwierzę jest jednak bardzo nieufne i ucieka przed mężczyzną.

Nie mogę uwierzyć, że takie bestie są wśród nas – napisał o mężczyźnie jeden z komentujących.
Sprawca powinien zostać przykładnie ukarany – dodał kolejny.

Zareagowały greckie władze. "Przemoc wobec zwierząt jest niedopuszczalna"

Film wywołał niemałe oburzenie w sieci. Portal Greek Reporter dotarł do antybohatera nagrania. Mężczyzna stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że kot nie wpadł wcale do morza, a spadł na kamienisty brzeg pod tarasem. Dodał, że "kocha zwierzęta" i sam opiekuje się wieloma bezdomnymi stworzeniami.

Te tłumaczenia nie przekonały jednak urzędników. Takis Theodorikakos z rządzącej partii Nowa Demokracja poinformował, że mężczyzna został aresztowany.

Przemoc wobec zwierząt jest niedopuszczalna. Rząd uchwalił jakiś czas temu surowe prawo dotyczące ochrony zwierząt przed nadużyciami, jednak to nie tylko kwestia przepisów, ale także człowieczeństwa. Jestem głęboko zasmucony przypadkami znęcania się nad zwierzętami oraz tym, że są ludzie, którzy to tolerują. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zatrzymania mężczyzny z nagrania. Oskarżony stanie przed greckim wymiarem sprawiedliwości – napisał.

Greek Reporter podaje, że oba koty uchwycone na nagraniu należą do właściciela restauracji. Według dziennikarzy, wyszły z incydentu bez szwanku. Poinformowano, że kot kopnięty z tarasu został zabrany na kontrolę do weterynarza.

Obecnie okrucieństwo wobec zwierząt jest w Grecji poważnym występkiem. Oskarżonemu grozi grzywna w wysokości od 5 do nawet 15 tys. euro (23-70 tys. zł).

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić