Źródło wideo: © o2pl
Mateusz Kaluga

Nagranie z Krakowa. Strzelał do człowieka. Wyjęli z głowy pocisk

Policjanci z Krakowa i Szczecina zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa poprzez oddanie strzału w kierunku innego człowieka. Poszkodowany 18-latek z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 8 marca br. w rejonie Borku Fałęckiego w Krakowie. Na jednym z boisk sportowych przebywała grupa młodych mężczyzn. W pewnej chwili w pobliże boiska podjechał na hulajnodze inny mężczyzna.

Między nim a jedną z osób przebywających na orliku doszło do kłótni, podczas której napastnik przebywający na obiekcie sportowym wyciągnął przedmiot przypominający broń i oddał strzał w kierunku mężczyzny na hulajnodze. Strzał okazał się celny, poszkodowany został raniony w głowę, ale zdołał oddalić się z miejsca zdarzenia.

Rannego 18-latka zauważyli przechodnie, którzy wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Pogotowie zabrało go do jednego z krakowskich szpitali, gdzie mężczyzna przeszedł operację. Lekarze wyciągnęli z jego głowy pocisk, który teraz badają specjaliści z laboratorium kryminalistycznego KWP w Krakowie - informuje policja.

Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy pod nadzorem prokuratury przez całą noc zabezpieczali ślady. W jednym z mieszkań w Krakowie zatrzymano cztery osoby. Zabezpieczono 1,5 kg narkotyków (marihuanę i mefedron) oraz 3 sztuki broni czarnoprochowej.

Okazało się, że 19-latek przemierzył kilkaset kilometrów, jadąc na drugi koniec Polski, gdzie znalazł kryjówkę u swoich znajomych. Zatrzymanym jest mężczyzna narodowości romskiej. Młody człowiek został przewieziony do Krakowa. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i został decyzją sądu tymczasowo aresztowany.

Więcej wideo
Tak błyskawicznie obierzesz ananasa. Nawet nie trzeba go kroićTak błyskawicznie obierzesz ananasa. Nawet nie trzeba go kroić
Bilans ofiar rośnie. Trwa rozpaczliwa walka o odnalezienie zaginionychBilans ofiar rośnie. Trwa rozpaczliwa walka o odnalezienie zaginionych
Już nie gęsi i Labubu. W tym roku te zabawki królują na stoiskachJuż nie gęsi i Labubu. W tym roku te zabawki królują na stoiskach
55-metrowy pomnik Maryi. Pracownicy działają nawet w upale55-metrowy pomnik Maryi. Pracownicy działają nawet w upale
Rosja uderzyła z ogromną siłą. Jedna z najcięższych nocy w KijowieRosja uderzyła z ogromną siłą. Jedna z najcięższych nocy w Kijowie
Kulka z folii w pralce i zmywarce. Brzmi dziwnie, ale działaKulka z folii w pralce i zmywarce. Brzmi dziwnie, ale działa
Nastolatek pędził przez miasto na hulajnodze. Interweniowała policjaNastolatek pędził przez miasto na hulajnodze. Interweniowała policja
Wybrane dla Ciebie