Nagranie z polskiego centrum handlowego. Oto co usłyszał żołnierz z USA

314

Na Twitterze pojawiło się wideo, na którym mężczyzna zaczepia amerykańskich żołnierzy i krzyczy do jednego z nich, żeby "trzymał się z dala od białych kobiet". Do zdarzenia miało dojść w polskim centrum handlowym. Wedle internautów, za rasistowskim atakiem stoi Jon Minadeo, dopuszczający się podobnych skandali w przeszłości.

Nagranie z polskiego centrum handlowego. Oto co usłyszał żołnierz z USA
Nagranie z żołnierzami pojawiło się w sieci. (Twitter)

W jednym z polskich centrów handlowych mężczyzna zaczął zaczepiać amerykańskich żołnierzy. Wygłaszał w ich stronę obraźliwe i rasistowskie komentarze. Na Twitterze pojawił się film z tego zdarzenia.

"Jesteście w białym kraju"

Właśnie jakiś czas temu to wideo wyskoczyło na moim feedzie. Pokazuje ono mężczyznę ciskającego rasistowskie obelgi i inne komentarze w kierunku grupy żołnierzy armii amerykańskiej, przypuszczalnie gdzieś w Polsce - czytamy w opisie filmu.

Na nagraniu widać grupę żołnierzy przemierzających centrum handlowe. Mężczyzna, który ich zaczepił zaczął za nimi iść i rzucać w ich stronę obraźliwe komentarze dotyczące rasy oraz orientacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co kryje Strefa 51? Polacy w miejscu, które było tajemnicą USA
Jesteście Amerykanami. Jesteście tu, by szerzyć sodomię, czy co? - powiedział mężczyzna z nagrania.

Mężczyzna rzucał także innymi homofobicznymi komentarzami, dociekając, po co żołnierze przyjechali do Polski. Później wspomniał o postaci Georga Floyda oraz o tym, że każdy "Meksykanin może nagle zostać Amerykaninem".

Oprócz tego autor nagrania powiedział w stronę żołnierzy kilka rasistowskich uwag.

Trzymaj się z daleka od białych kobiet - powiedział mężczyzna.

Żołnierze nie reagowali na zaczepki i zaczęli kierować się do wyjścia. Chociaż na ich twarzach widać było irytację to żaden z nich nie wszedł w dyskusję z obrażającym ich mężczyzną.

Internauci twierdzą, że autorem nagrania jest Amerykanin Jon Minadeo. 39-latek jest znany ze swoich skrajnie konserwatywnych i prawicowych poglądów. Nie kryje się także z nienawiścią do ras innych niż biała. W przeszłości był zatrzymany przez policję za noszenie naszyjnika ze swastyką i pozowanie z antysemickimi transparentami na tle obozu w Auschwitz.

Minadeo stoi także za atakiem na kilku mieszkańców Indii. Konfrontację z nimi nagrał i opublikował w sieci.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić