+18
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Nagranie z Zaporoża. Z zimną krwią rozstrzelali klęczących jeńców

Kolejny przykład bestialstwa rosyjskich okupantów w Ukrainie. Trzech żołnierzy miało zostać rozstrzelanych po poddaniu się. W sieci opublikowano nagranie, na którym widać moment egzekucji. Rosjanie strzelali do obrońców klęczących na kolanach i trzymających złożone ręce za głową.

Nagranie z Zaporoża. Z zimną krwią rozstrzelali klęczących jeńców
Zbrodnia wojenna Rosjan. Zastrzelili trzech Ukraińców (X, Biełsat)

W ostatnich dniach do sieci trafiają zdjęcia pokazujące katastrofalne skutki wojny w Ukrainie dla infrastruktury. Nagrania zrujnowanych miast, jak na przykład Marinki, po prostu łamią serce.

Żołnierze Putina nie mają litości ani dla ludności cywilnej, ani dla żołnierzy. Dopiero co sieć obiegły nagrania z zaatakowanego dworca w Chersoniu, a już w mediach społecznościowych pojawiło się przerażające nagranie z frontu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ekspert ostrzega: "Jesteśmy w sytuacji cichej wojny"

Rosjanie mordują ukraińskich żołnierzy

Rosyjscy żołnierze dokonali kolejnej zbrodni wojennej. Wedle informacji serwisu analitycznego DeepState bestialsko zamordowali trzech ukraińskich żołnierzy, którzy się poddali. W dwudziestej sekundzie poniższego nagrania widać, jak zbrodniarze strzelają do Ukraińców, którzy klęczą na kolanach i trzymają ręce złożone na głowach. Obrońcy padają jeden po drugim.

Jeden ze zbrodniarzy sprawdził, czy postrzeleni żołnierze jeszcze żyją. Po chwili Rosjanie rozbiegli się w różnych kierunkach, zajmując pozycje. Nagranie pochodzi z Zaporoża.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Biełsat przypomina, że III Konwencja Genewska reguluje zasady traktowania jeńców wojennych. Dokument stoi na straży humanitarnego traktowania pojmanych żołnierzy. Zapewnia im stałą ochronę prawa międzynarodowego od momentu zatrzymania do uwolnienia.

Państwa, które przetrzymują jeńców, muszą im zapewnić żywność, dach nad głową i ubranie. Jeńcy powinny być internowani do oddalonych od terenu działań wojennych i obiektów militarnych. Po wojnie powinni mieć zapewniony jak najszybszy powrót do swojego kraju.

Zabójstwo jeńców jest traktowane jako zbrodnia wojenna. Taki czyn narusza zasady ochrony godności ludzkiej. Może on zostać popełniony tylko przez osoby fizyczne. Ściganiem sprawców i egzekwowaniem kary za popełnienie zbrodni wojennych mogą zająć się instytucje krajowe i międzynarodowe, jak Międzynarodowy Trybunał Karny.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić