aktualizacja 

Nagrany w Bieszczadach. Reakcja ludzi

58

Zdjęcie z fotopułapki postawionej na terenie Nadleśnictwa Baligród bije rekordy polubień. "Wnet weekend" - podpisali poniższą fotografię leśnicy.

Nagrany w Bieszczadach. Reakcja ludzi
Widać, że niedźwiedź czuje już weekend. (Facebook)

Niedźwiedzie coraz częściej widywane są na szlakach górskich w Bieszczadach i Tatrach. Czasami jednak to fotopułapka ustawiona w lesie uchwyci drapieżnika. Tak było i tym razem.

Leśnicy z Nadleśnictwa Baligród zamieścili na Facebooku misia w nietypowej pozycji. Zdaje się, że niedźwiadek bawi się w najlepsze.

"Wow, ale misiek się wyluzował wygląda bardzo ciekawie na zielonej polanie, gimnastyka artystyczna, widok niesamowity", "Oczywiście i misiowi też należy się weekend", "Niedźwiedź na zielonej trawie, już całkowicie zrelaksowany, przesyła nam także łapką niedźwiedziowe pozdrowienia" - komentują internauci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sezon na kleszcze rozpoczęty. Jak się przed nimi chronić?

Leśnicy przypominają, że niedźwiedzie na ogół unikają spotkania z człowiekiem, lecz zaskoczone jego obecnością mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też, wybierając się do lasu należy zachować szczególną ostrożność.

W lasach, gdzie stwierdzono aktywność niedźwiedzi pojawiły się tablice ostrzegające przed spotkaniem z nimi.

- Unikajmy panicznych zachowań typu ucieczka, trzeba wręcz udawać, że strach jest nam zupełnie obcy. Takie moje zachowania sprawiały, że to niedźwiedzie odchodziły w mrok puszczy, a ja spokojnie mogłem się zajmować swoją codzienną pracą. Tylko spokój! - doradza leśniczy.

Niedźwiedzie mogą osiągać nawet 2,5 m długości, a ciężar jego ciała przekracza 300 kg. Mimo dużych rozmiarów, na krótkich odcinkach niedźwiedź może biec z prędkością nawet 65 km/h. Potrafi też pływać i wspinać się wysoko w górach. Jest wszystkożerny, ale najczęściej zjada rośliny.

W lasach RDLP w Krośnie żyje około 200 niedźwiedzi, głównie w Bieszczadach, ale również w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Przemyskim. W okresie ostatniego półwiecza ich populacja powiększyła się niemal dziesięciokrotnie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić