Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Najgroźniejszy człowiek w Anglii. Zamknęli go w szklanej klatce

153
Podziel się:

Robertowi Maudsleyowi, czyli najniebezpieczniejszemu więźniowi Wielkiej Brytanii, powiedziano w tym tygodniu, że będzie przebywał w swojej szklanej celi aż do śmierci. Nie może wnosić kolejnych apelacji — informuje "Independent".

Najgroźniejszy człowiek w Anglii. Zamknęli go w szklanej klatce
Robert Maudsley (YouTube)

Robert Maudsley nie bez powodu nosi pseudonim "Hannibal". To jeden z najniebezpieczniejszych więźniów w Europie, który na sumieniu ma wiele ludzkich istnień. Zabijał zazwyczaj tych, którzy krzywdzili dzieci czy swoje rodziny. Do więzienia trafił w wieku 21 lat, jednak to nie wystarczyło. Zabijał innych osadzonych i to ze szczególnym okrucieństwem. W końcu zbudowano mu specjalną szklaną klatkę.

Podziemna cela Maudsleya to specjalnie skonstruowana przestrzeń o wymiarach 5,5 metra na 4,5 metra z kuloodporną szybą. Morderca ma do dyspozycji betonową płytę do spania, stół i krzesło ze sprasowanej tektury oraz toaletę i umywalkę przytwierdzone do podłogi. Klatkę zbudowano w 1983 roku, 10 lat po zamknięciu Madusleya.

Spędza tam 23 godziny na dobę, ponieważ ze względu na stan zdrowia godzinę dziennie musi ćwiczyć. 68-latek ubiegał się o zwolnienie. Prosił sąd, by tegoroczne święta spędzić wśród społeczeństwa. Jak donosi "Independent" władze stanowczo odmówiły takiego rozwiązania. Nikt nie chce ryzykować kolejnej tragedii.

Robert Maudsley nie może już więcej składać podań o warunkowe zwolnienie. Resztę życia spędzi w klatce w samotności. Nie ma pozwolenia na telewizję, książki, czy nawet muzykę. W 2000 roku prosił o "skrócenie cierpienia" poprzez podanie mu cyjanku.

Zobacz także: Piękna zielona skorupka zaczyna pękać. Oto co udało się nagrać w ptaszarni
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(153)
ubu
5 miesięcy temu
Takie wyroki powinni dostawać pedofile, a nie morderca ich. Jak można tak sadystycznie traktować człowieka, bez książek, muzyki, radia czy tv, zamknąć w spartańskich warunkach przez kilkadziesiąt lat. Można być pewnym, że gdyby gwałcił dzieci i zabijał je, nie zostałby potraktowany tak sadystycznie. Coś mi mówi, że to lobby pedofilskie jest wysoko u władzy i został tak potraktowany dla przykładu.
Piterus
5 miesięcy temu
Ten artykuł, to stek bzdur. Gość ma normalnie TV w celi, książki, a nawet PlayStation. Kto to pisał??
Anonimek1
5 miesięcy temu
Jeśli jest tak jak napisane, że zabijał tych, którzy krzywdzili dzieci lub rodzinę to powinni mu postawić pomnik a nie szklaną klatkę....
abcd
5 miesięcy temu
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"
BOHATER a nie...
5 miesięcy temu
Nie piszcie o nim morderca tylko bohater!''Zabijał tych, którzy krzywdzili dzieci czy swoje rodziny''.On nigdy nie powinien isc siedziec, ale w pedofilskim kraju mogl byc bardzo niebezpieczny dla ludzi wladzy i ludzi mediow takich jak np Jimmy Savile!!!
Spokojnie
5 miesięcy temu
Covid i tak go dopadnie. Zadba o to WHO
konsultant
5 miesięcy temu
zaszczepiony?
warszawianka
5 miesięcy temu
Partia na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności (niderl. Partij voor Naastenliefde, Vrijheid & Diversiteit, w skrócie PNVD) – holenderska partia polityczna założona 31 maja 2006 roku przez Marthijna Uittenbogaarda. W roku 2010 partia została rozwiązana[1]. 7 sierpnia 2020, wznowiła działalność.Program partii:obniżenie wieku zgody z 16 do 12 lat, a w dalszym czasie całkowicie jego zniesienie-kontakty seksualne. Występują przeciwko projektom delegalizacji zoofili, która zdaniem partii powinna być w pełni legalna, o ile nie wiąże się to z nadmiernym wyeksploatowaniem czy maltretowaniem zwierzęcia.
Witek
5 miesięcy temu
Maudsley posiada nawet konsolę PS2, o czym wspomina jego bratanek w wywiadzie dla "The sun" Gavin Maudsley, twierdzi też, że wujek nie ma chęci by opuszczać mury więzienia. Bardzo nierzetelny artykuł, wręcz nieprawdziwy, tendencyjny.
kolo
5 miesięcy temu
Nie zazna spokoju bo w UK pełno bogatych tych co kochają inaczej, dobrze robił niech go Bóg ma w swojej opiece.
klawisz
5 miesięcy temu
oj w naszym kraju znalazłoby się paru polityków aby zasiąść w takim akwarium
Mok
5 miesięcy temu
Dziwnie to wyglada
Mkol
5 miesięcy temu
Niezle go torturują
Real
5 miesięcy temu
I to jest właściwe potraktowanie mordercy. A nie jak ci od tego mordercy z wyspy Utoya. Nazwiska nie wymieniam celowo.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić