"Największy niszczyciel Polski". Wałęsa nie gryzł się w język

564

Nie jest tajemnicą, że Lech Wałęsa nie przepada za prezydentem Andrzejem Dudą. W ostatnim wpisie na Facebooku lider "Solidarności" stwierdził, że Duda, że "największym niszczycielem Polski".

"Największy niszczyciel Polski". Wałęsa nie gryzł się w język
Lech Wałęsa (AKPA, Marcin Gadomski)

Lech Wałęsa już w 2015 r. w rozmowie z "Die Welt" zarzucał Andrzejowi Dudzie łamanie konstytucji. Wałęsa od początku przekonywał, że Duda pracuje na rzecz PiS i nie jest wolny. Wówczas w wywiadzie stwierdził, że jest to niedobry prezydent i że się za niego wstydzi.

Przez kilka ostatnich lat były prezydent na różne okazje zakładał koszulki z napisem "Konstytucja". Kilkakrotnie podkreślał, że będzie je nosił tak długo, jak w Polsce będzie łamane prawo.

Po ostatnich wydarzeniach, jakie zadziały się w polskiej polityce Lech Wałęsa w mocnych słowach, wypowiedział się na temat Andrzeja Dudy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lech Wałęsa zapytany o PiS. Były prezydent długo odpowiadał
Największym niszczycielem Polski okazuje się być jest A. Duda. Pozwolił na zrujnowanie Konstytucji i wprowadzenie ustawowych barier [zabetonowanie] by nie można bez jego zgody cokolwiek naprawić, podobnie pozwolił na niszczenie sądów, NBP, prasy, mediów radia i telewizji - napisał na Facebooku były prezydent.

Zdaniem Wałęsy należy powołać "komisję sejmową, która wykazałaby, jak wielka jest skala zniszczeń i blokad, które uniemożliwiają naprawienie całego prawno-politycznego oraz społecznego systemu funkcjonowania naszego Państwa".

Zapewne Lech Wałęsa odniósł się do działań prezydenta w nawiązaniu m.in. do rewolucji w TVP oraz oświadczenia Dudy, że ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z 2015 r. pozostaje w mocy prawnej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić