Nalot ukraińskich służb na diecezję. Zdumiewające odkrycie

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przeprowadziła kolejne działania kontrwywiadowcze. Tym razem uwagę agentów przykuł obszar Diecezji Czerniowiecko-Bukowińskiej. Na miejscu znaleziono dokumenty, które świadczą na niekorzyść struktur diecezjalnych.

Nalot ukraińskich służb na diecezję. Zdumiewające odkrycie
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zarządziła przeszukanie. Podano, co znaleźli (Twitter, SBU)

Informacja o wynikach przeszukania została podana na oficjalnej strony Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). W toku czynności śledczych funkcjonariusze odkryli podręczniki z Moskwy. To jednak nie było najcenniejsze znalezisko.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy o przeszukaniu. To znaleziono

Jak podkreśla rzecznik SBU, na miejscu odnaleziono dokumenty potwierdzające rosyjskie obywatelstwo oraz dowody osobiste należące do okupantów z kraju Władimira Putina. Był to niekwestionowany dowód na obecność wrogów w kierownictwie struktur diecezjalnych.

Wśród znalezionych rzeczy była także korespondencja, prowadzona przez zwierzchników diecezji z ich "kuratorami" z Moskwy. Otrzymywali oni dokładne instrukcje, w jaki sposób należy prowadzić liturgię, by spełniała ona cele propagandowe Kremla.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Fatalna wiadomość dla Ukrainy? Padła data. Wtedy mogą wkroczyć

Od napaści wojsk Rosji na Ukrainę przedstawiciele Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej wspierają agresorów. Nie tylko zaprzeczają, aby rosyjscy żołnierze dopuszczali się zbrodni, lecz także rozpowszechniają kłamstwa o rzekomym prześladowaniu swoich wyznawców przez Ukraińców.

Wśród znalezionych przez agentów SBU dokumentów znalazł się certyfikat "Bohatera Rosji". Jego prawowity właściciel otrzymał go od Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej za szczególne zasługi w trakcie "zajęcia Krymu" w 2014 roku.

Osoby odpowiedzialne za działanie na szkodę Ukrainy zostaną podciągnięte do odpowiedzialności karnej. Jak podano na stronie SBU, powstępowanie wszczęto na podstawie części 2 art. 111 Kodeksu Karnego Ukrainy, czyli zdrady ojczyzny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić