o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

NASA chce, żeby kobieta wylądowała na Księżycu do 2024 roku

0
Podziel się

Żadna kobieta nie postawiła jeszcze nogi na Księżycu. Wszystko jednak ma się zmienić już niebawem. Nowy plan NASA zakłada, że kolejną osobą, która przejdzie się po naturalnym satelicie Ziemi, będzie właśnie kobieta.

NASA chce, żeby kobieta wylądowała na Księżycu do 2024 roku
NASA planuje wysłać pierwszą kobietę na Księżyc do 2024 roku. (Getty Images, NASA)
bDmXsRNh

Już 566 osób było w kosmosie, a tylko 64 z nich było płci pięknej. Mimo że 12 osób mogło postawić nogę na Księżycu, to w grupie szczęściarzy nigdy nie było kobiety. To jednak, jak zakłada NASA, ma się zmienić.

NASA wyśle na Księżyc kobietę? Historyczne wydarzenie

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej ma nadzieje, że dzięki temu rozpocznie nowy rozdział w historii. To ma również zainspirować kolejne pokolenia do robienia kariery w STEM (akronim, który powstał od pierwszych liter angielskich słów: nauka, technologia, inżynieria i matematyka).

bDmXsRNj

Administrator NASA, w rozmowie z portalem space.com oznajmił, że pierwszą kobietą, która postawi nogę na Księżycu, będzie osoba, która jest już w korpusie astronautów. Przedstawicielka płci pięknej ma również za sobą pracę w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Ten historyczny moment może mieć miejsce dzięki pionierskiemu programowi eksploracji Księżyca Artemis. Polega on na wykorzystaniu innowacyjnych systemów i technologii do lepszego zbadania powierzchni Księżyca.

Zobacz także: #AskNASA┃ What is Artemis?
bDmXsRNp

Podróż na Księżyc ma przynieść odpowiedź na niektóre pytania. Naukowcy dowiedzą się m.in., jak astronauci mogą przeżyć i pracować na Księżycu. To pomoże im przyjrzeć się niezbędnej technologii, która umożliwi wysłanie astronautów na Marsa.

Zobacz także: Księżyc niczym Gwiazda Śmierci. Ambitny projekt NASA
bDmXsRNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić