aktualizacja 

NASA już wie, z czego chce robić jedzenie na Marsie. Brzmi przerażająco

69

Astronomowie i inni naukowcy z coraz większą śmiałością spoglądają w stronę Marsa. Z ich perspektywy Czerwona Planeta będzie kiedyś miejscem pobytu większej liczby ludzi. Pojawiła się już koncepcja posiłków, które spożywaliby na jej powierzchni. Jakich?

NASA już wie, z czego chce robić jedzenie na Marsie. Brzmi przerażająco
Co będą jedli mieszkańcy Marsa? Możecie się bardzo zdziwić (Getty Images)

Jak informuje Interestin Gengineering, opracowywaniem posiłków, które mogłyby być spożywane przez osoby przebywające na Marsie, zajmują się m.in. NASA, JAXA i Europejska Agencja Kosmiczna. W tym celu organizacje podjęły współpracę z przedstawicielami branży spożywczej.

To będą jedli mieszkańcy Marsa? Zdumiewająca technologia

Agencje kosmiczne pochylają się nie tylko nad sytuacją astronautów przebywających na Czerwonej Planecie. Problematyczne okazują się również posiłki, jakie są przygotowywane z myślą o osobach odbywających długie loty kosmiczne.

Jednym z zaproponowanych rozwiązań jest przetwarzanie plastiku w produkty nadające się do spożycia. Do jej wyprodukowania zostanie wykorzystana prawdopodobnie drukarka 3D. Autorka innowacji to Anja Contractor – naukowczyni zależało, aby astronauci mogli spożywać zindywidualizowane posiłki w warunkach mikrograwitacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Niezwykłe odkrycie na Marsie. Naukowcy o potencjalnych śladach życia na Czerwonej Planecie
To, co widzicie (zdjęcie niżej - przyp. red.), to całkowicie przerobiony... kontener wysyłkowy. Po jednej stronie są odpady z tworzyw sztucznych, które zostaną rozdrobnione. Ostatecznie trafią do bioreaktora, w którym znajdują się bardzo specyficzne zmodyfikowane bakterie – tłumaczyła Anja Contractor (Interestin Gengineering).
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zmodyfikowane bakterie pożerają plastik, po czym przekształcają je w biomasę. Z kolei ta może być przekształcana do produkcji różnorodnych tekstur o wybranych kształtach.

Jeśli więc chcesz wytworzyć z plastiku cały stek, cały mechanizm znajdujący się po jednej stronie tego urządzenia będzie w stanie wyprodukować go z plastiku. Tak może powstać też np. pierś kurczaka – podkreślała Anja Contractor (Interestin Gengineering).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić