aktualizacja 

NASA pokazała zdjęcie. Wiadomo, jakiej narodowości byli Marsjanie

415

Łazik Perseverance wylądował na "czerwonej planecie" 18 lutego 2021 roku. Od tamtej pory, NASA co chwilę informuje o nowych znaleziskach na Marsie. Tym razem spektakularne odkrycie do złudzenia przypomina... makaron spaghetti! Czy Marsjanie byli Włochami? Internauci nie mają wątpliwości.

NASA pokazała zdjęcie. Wiadomo, jakiej narodowości byli Marsjanie
Spaghetti na Marsie? (NASA)

Łazik Perseverance dokonał kolejnego odkrycia. Tym razem specjalistyczny "globtroter" badający "czerwoną planetę" przesłał zdjęcia nietypowego przedmiotu. Kształtem przypomina dobrze znany na całym świecie... makaron spaghetti.

W sieci nie brakuje głosów, jakoby Marsjanie zorganizowali na swojej planecie wytworne przyjęcie we włoskim klimacie. Internauci żartują, że mieszkańcy Marsa pochodzą ze słonecznej Italii! Choć nie znaleziono tam jeszcze śladów żadnej restauracji, resztki "kosmicznego pokarmu" udało się zarejestrować łazikowi NASA.

Spaghetti na Marsie? Zdjęcie z łazika Perseverance

Na zdjęciu widać zwój cienkich, niezidentyfikowanych paseczków. Nie wiadomo dokładnie, czym jest owe znalezisko przypominające makaron. Najprawdopodobniej to kłębek strun, które są pozostałościami lądowaniu Perseverance w 2021 roku. Zostały one rozrzucone po znacznej części otaczającego terenu.

Warto przypomnieć, że w czerwcu łazik zarejestrował fragment błyszczącego "ziemskiego śmiecia". Kawałek srebrnej folii przypominał papierek wyrzucany do koszy na śmieci na Ziemi. Jak informowało NASA, najprawdopodobniej również był to fragment koca termicznego, który był przymocowany do specjalnego plecaka rakietowego, użytego podczas lądowania łazika na Marsie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zdjęcie ze zwojem przypominającym spaghetti zostało zrobione przez jedną z przednich kamer łazika. Odpowiada ona za bezpieczeństwo i unikanie przeszkód w pobliskim otoczeniu maszyny podczas poruszania się lub rozkładania ramienia robota. Fotografię można zobaczyć poniżej. Jak piszą żartobliwie internauci:

Wiedziałem, że Marsjanie są Włochami!
NASA znalazło spaghetti na Marsie, ale to prawdopodobnie tylko amerykańskie techno spaghetti i nie ma się czym martwić, chyba że Włoska Agencja Kosmiczna szykowała się do wybryków.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niezwykłe odkrycie na Marsie. Naukowcy o potencjalnych śladach życia na Czerwonej Planecie
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić