Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Dziewczynę "sparaliżowało". Opowiedziała o dramacie w parafii

102
Podziel się:

Ksiądz z jednej z parafii powiatu biłgorajskiego molestował nastolatkę. Duchowny usłyszał prokuratorskie zarzuty, ale nie przyznaje się do winy. Niedługo ruszy proces w jego sprawie.

Dziewczynę "sparaliżowało". Opowiedziała o dramacie w parafii
Nastolatka była molestowana przez księdza. Wkrótce stanie przed sądem (Pixabay)

Kapłan (danych nie ujawniono) usłyszał zarzut dotyczący tego, że podstępem, wykorzystując fakt, że był księdzem, doprowadził nieletnią do innej czynności seksualnej. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Sytuacja rozegrała się dekadę temu, ale dopiero po latach kobieta zdecydowała się o niej opowiedzieć. Według ustaleń prokuratury ksiądz zaprosił do siebie nastolatkę, którą wcześniej uczył religii. Tego dnia mieli razem oglądać film. Ale w trakcie spotkania mężczyzna zaczął "masować jej piersi i pośladki".

Jak czytamy w "Dzienniku Wschodnim", młoda kobieta, składając wyjaśnienia w śledztwie mówiła, że była kompletnie zaskoczona i zszokowana zachowaniem księdza i to ją "sparaliżowało".

Kuria Diecezjalna w Zamościu informuje, że ksiądz został już odsunięty od pełnienia obowiązków i publicznej posługi. Jest skierowany do miejsca zamieszkania, w którym ma przebywać. Tam też może sprawować eucharystię prywatnie - mówił w marcu ks. Michał Maciołek, kanclerz kurii diecezji zamojsko-lubaczowskiej, cytowany przez TZ.

Co dalej z księdzem?

Procedury kanoniczne zostały już uruchomione, choć kuria nie będzie się śpieszyła. Planuje poczekać na wyniki świeckiego śledztwa prokuratury. Od werdyktu sądu uzależnione będą też kolejne kroki przełożonych ws. duchownego.

Nie mieliśmy obowiązku przekazywania tych informacji prokuraturze, bo zarzuty wysuwane pod adresem księdza nie dotyczyły czynów wobec osoby poniżej 15. roku życia, lecz starszej, już prawie pełnoletniej. Ale zrobiliśmy to, bo nie ma w tej sprawie nic do ukrycia - mówił "Dziennikowi Wschodniemu" ks. Michał Maciołek, kanclerz i rzecznik prasowy kurii diecezjalnej w Zamościu.

Postępowanie przeciwko duchownemu zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia. Niedługo ruszy proces w jego sprawie.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(102)
Ella
2 tyg. temu
Kler powinno się kastrować
Nika.
3 tyg. temu
" Nastolatka była molestowana przez księdza. Wkrótce stanie przed sądem " To kto stanie przed sądem?
Cenzor
miesiąc temu
Bo to dopiero , żeby kapłan nie mógł molestować nastoletniej parafianki . Jak molestują dzieci źle , jak molestują starsze panie lub panów źle . To kogo ma ksiądz molestować . Jak to dobrze , że zbyniu z PiSem dokonali reformy wymiaru sprawiedliwości i mogą skutecznie księży chronić . Tak trzymaj bo inaczej kościoły całkiem opustoszeją bo nie będzie miał kto w nich odprawiać .
waku
miesiąc temu
Przecież w środowisku ZERA i PIS to normalne
Teresa
miesiąc temu
Po co tam poszła,film mogła oglądać z swoimi,koleżankami,kolegami,ale niestety małolaty szukają wrażeń.Dzisiaj tak samo jest,to widać jakby nie miały przyjaciół w swoim wieku.
o'choojska
miesiąc temu
Jak łatwo można was zmanipulować. Ona powiedziała po 10-ciu latach że masował a on mówi, że nie - a wy już wierzycie wiadomo komu, bo tak was podpuszczają. To jest słowo na słowo. Nie ma dowodów, nie ma wyroku. Chyba nawet krzywdy nie ma, bo przecież 17-letnia dziewucha zgadzała się na to a potem jeszcze chodziła na różne zajęcia z nim. Nic jej się nie stało, nawet do stosunku nie doszło ale kasa by się przydała. A wy już człowieka do więzienia wsadzacie i od czci odsądzacie. Poszła na masaż, więc powinna zapłacić. Ale nie, to ona chce pieniędzy i sławy. Kolejna Amber gold.
Marek
miesiąc temu
I taki ksiądz do czasu gdy sprawa wyszła na jaw spowiadał, odprawiał msze święte. Przyjmował komunię. Świadom nie to robił mając ciężki grzech na sumieniu. A może oni wiedzą że Boga nie ma
Czytelnik
miesiąc temu
Z KSIĘDZEM NIE GRZECH A TE NASTOLATKI NIE TRZEBA DŁUGO NAMAWIAĆ TAKĄ PRAWDA
Dowód
miesiąc temu
Czarna mafia w Polsce ma się dobrze
sarna
miesiąc temu
Dosyć płacenia za ich chore przyjemności ,utrzymywanie ich kochanek i żon oraz dzieci a także rozwiązłego życia .Ta banda niech sama zarabia na swoje przyjemności a za łamanie prawa nie idzie do kryminału .
sarna
miesiąc temu
Drodzy polscy katolicy pamietajcie ,że z Panem Bogiem możecie się wszędzie połączyć w modlitwie .I do tego nie jest wam potrzebny ani kościół jako budynek ani ksiądz jako pośrednik . Okazuje się ,że jest to jedna wielka banda popierajaca się i kryjąca ,żująca za nasze pieniądze .
Pytanie
miesiąc temu
Dlaczego panowie w sukienkach nie pracują a żyją ponad stan i ponad prawem za poparcie w głosowaniach
Podatnik
miesiąc temu
Dość płaceniu konkordatu z budżetu państwa
UWAGA
miesiąc temu
Organizacja polityczno społeczno finansowa oparta na zlepku różnych wierzeń założona przez cesarza Konstantyna w 325roku teraz zwana kościołem katolickim to organizacja pasożytnicza i przestępcza
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić