Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Cena jagodzianki we Wrocławiu. Ekonomista nie wytrzymał, zrobił zdjęcie

777
Podziel się:

Ekonomista Rafał Mundry wybrał się do jednej z osiedlowych wrocławskich piekarni. Cena jagodzianki wprawiła go w osłupienie. "Żart jakiś, pomyłka?" - nie dowierzają internauci.

Cena jagodzianki we Wrocławiu. Ekonomista nie wytrzymał, zrobił zdjęcie
Cena jagodzianki we Wrocławiu. (Twitter)

Rekordowa inflacja i związana z nią drożyzna to od kilku miesięcy jeden z głównych tematów w polskich domach. W czerwcu inflacja wyniosła aż 15,6 proc. To najwyższy wskaźnik w naszym kraju od ponad 25 lat. Eksperci szacują, że szczyt inflacji w Polsce przypadnie w sierpniu, przekraczając nawet 16 proc.

Najbardziej drożeją paliwa, nośniki energii i żywność. Media społecznościowe zalewają kolejne zdjęcia horrendalnych cen z restauracji, sklepów, warzywniaków i piekarni.

"Coś z tymi cenami w Polsce jest nie tak"

Ekonomista Rafał Mundry wybrał się w weekend do jednej z osiedlowych piekarni we Wrocławiu. Cena jagodzianek zwaliła go z nóg.

16 zł Wrocław piekarnia na osiedlu - napisał ekonomista załączając zdjęcie jagodzianek.

Post dotyczący ceny jagodzianki wywołał sporo emocji i głosy niedowierzania. "Chyba jakiś fake", "Żart jakiś, pomyłka? Czy na serio?" - pytają w komentarzach internauci.

"Sam to foto robiłem. W tle pączek z truskawkami za 12 zł. Dla mnie szok" - odpowiedział autor postu. Jeden z użytkowników Twittera zapytał, czy ekonomista zdecydował się na zakup drożdżówki z jagodami.

Nie. Dla mnie to cena zaporowa. Jestem przyzwyczajony do cen 3-4 zł. I wiem gdzie wciąż można za taką cenę dorwać drożdżówkę do kawy - odpowiedział Mundry.

Okazuje się, że są miejsca, gdzie jagodzianki kosztują nawet ponad 20 zł. Na profilu Make Life Harder opublikowano zdjęcie z ceną 23 zł za jedną drożdżówkę z jagodami. "Czyli 16 zł to tak nawet całkiem tanio" - skomentował ekonomista.

Mundrego zaskoczyła także cena croissanta w polskiej piekarni. Taniej można go kupić nawet w Paryżu.

Croissant w osiedlowej piekarni był dziś po 8 zł. A jeszcze 3 tygodnie temu, w centrum Paryża, niedaleko Luwru, w zwykłej piekarni kupowałem croissanta po 1,10 euro (5 zł). Coś z tymi cenami w Polsce jest nie tak - ocenił ekonomista.

#PokażParagon. Od jakiegoś czasu publikujemy tzw. "paragony grozy i łagodności" z różnych turystycznych kurortów w całej Polsce i nie tylko. Dzięki temu nasi czytelnicy mogą lepiej przygotować się do planowania budżetu swojego wyjazdu. Wysyłajcie nam swoje "paragony grozy" lub "paragony łagodności". Piszcie do nas przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Powrót absurdalnie wysokich rachunków w wakacje? "Takie historie to rzadkość"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(777)
ehhh
miesiąc temu
Nawet jak bedzie za 30 zł jagodzianka to pozostaje pytanie, kto to kupuje??? dla mnie 8 zł to za duzo wiec mam gdzies i zlotowki nie wydam.Za jakis czas zamkna bude...Tak samo z morzem, sam mieszkam na polnocy i lokalsi wogole nie korzystaja z barów i smazalni... Nawet jak sie skusza to po pierwsze sprawdzasz cene powiedzmy 80 zł za kg czyli 100 gr =8 zł mowisz ze chcesz masz 30-40 dg dorsza nie wiecej i dodajesz surowka i fryty,potem porcja wychodzi cie 40 zl a nie 140 zł... Ewentualnie jak sa chitrusy bo tez to przerabiam to zamawiam wieksza rybe 2 x porcja surowek i 2 x fryty i prosze o drugi talerz.Wtedy dziele sie z ryba na pol i mamy 2 porcje dla 2 osob.Niemniej Polak to wyjatkowa kutwa na kase i wykorzystuje sezon na 300% dlatego ludzie prosba, kupujcie z glowa na dajcie sie wykorzystywac(chcialoby sie napisac po ludzku dym..ac)
Aleksandra
miesiąc temu
Janusze i Grażyny sprzedają zawyżając ceny a drudzy Janusze i Grażyny szczycą się tym że zapłacili tak drogo,ja bym się wstydziła że kupując za takie duże pieniądze ktoś robi że mnie idiotę.Wolę nie zjeść niż narazić się na śmieszność.
Roman
miesiąc temu
Ale czyja to jest wina. Prowadzę mały sklep,mam 3 lodówki, oświetlenie i czajnik na zapleczu. Rachunek że prąd za 2 mc UWAGA- 4750zł, ogrzewanie w sezonie 1400 kwartał
Polka
miesiąc temu
W naszym kraju są miny na każdym kroku. Nikt nikomu nie powie i nie napiszę czego użyto do wyrobu tych jagodzianki, ile w nich jest cukru, bo dzienna racja jest dla każdego dorosłego człowieka ograniczona, czy to faktycznie są jagody czy podrobioną marmolada. Generalnie cukier truje, a we wkładce jest dokładka. Jakiej jakości jest mąka, czy to nie jest wybieloną, wyczyszczona, a na końcu czy za cztery czy za 16 to człowiek i tak najedzony ale głodny. Jagodzianka dla wszystkich, opisana, kontrolowana, JEDNA, o nie do podważenia jakości. Nie żeby smakowało i sklepy pustych kalorii, a jak CUKIER-NIA się nazywa to co tu dodać co tu ująć.
Roza
miesiąc temu
Przedsiębiorcy uważajcie z cenami bo to kupujący was utrzymuja
XYZ
miesiąc temu
Panie Ekonomisto, a porozmawiał Pan z właścicielem piekarni skąd ta cena się wzięła? Co się na nią składa? Proszę wziąć pod uwagę teraźniejszą sytuację rynkową. Koszty nośników energii itp. To Pan, jako ekonomista powinien nam wytłumaczyć dlaczego obecnie w Polsce są takie ceny a nie inne. A w atykule jest tylko "z tymi cenami jest cos nie tak". Proszę wyjaśnić co jest nie tak...
Ekonkomik
miesiąc temu
Ale ze co? Przecież wystarczy sprzedać jedna jagodziankę i ma się takie same efekty jakby sprzedało się pięć. :)
PolskiOligarc...
miesiąc temu
Ceny wprost proporcjonalne do wyników głosowania, jak się głosowało tak się otrzymało, za Pana Donalda była deflacja w 2015r.-2,5% było bardzo tanio to wam było źle... Super niech i 100pln będzie za jagodzianki 😃 to zmądrzejecie 😅😅😅
Maria
miesiąc temu
Ja kupuję jedzenie w sklepie jak jestem tylko na noclegach na wczasach. Tydzień czy dwa bez durnych CEN ryb nad morzem czy Idiotycznych cen jagodzianek wytrzymam.Wrócę do domu to dopiero za nie wydane pieniążkisobie zrobię smaczne ŻARCIE mniam mniam smacznego i życzę omijać na wczasach te IDIOTYZMY. NIECH SAMI ZEŻRĄ TĘ DROŻYZNĘJ 🤣🤣🤣
Kamil
miesiąc temu
To jest normalne złodziejstwo nie uzasadnione niczym. Wykorzystują rzekomą inflację aby się nachapać. Omijać takich to szybko zejdą na ziemię.
dorex
miesiąc temu
Kto GŁUPI,to KUPI!!!!
saper
miesiąc temu
Wspolczuje ludziom ktorzy mysla zw taka cena musi byc bo tyle kosztuje koszt wypieczwnia. Druga inflacja to handlarze którzy dają cena jakie chcą dziś byłem w sklepie z grami za grę usłyszałem cenę 2999zl na 3ds w w nim sklepie kupiłem za 800zl. Uje robią co chca
Polak
miesiąc temu
Jak Tusk bedzie rzadzil to chleb bedzie po 30 zl a jagodzianka po 23 zl
Niebiesko oka
miesiąc temu
Trochę nie rozumiem ataku na wszystkie braże co podnoszą ceny? Nikt sobie nie zdaje sprawy jakie koszty są upieczenia np jagodzianki (prąd,produkty)już podejrzewam że pracy nie wliczają. Kiedyś to było kiedyś teraz jest teraz .Nadeszedl ciężki czas dla wszystkich dla kupujących jak i sprzedających. Jak Cię nie stać nie kupuj !To tak jak z wakacjami każdy narzeka na paragony grozy ,nie zachodź i nie kupuj .Zrób kanapki albo leć do biedry i w temacie.Po co narzekać!U nas to tylko krytykowac umiemy!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić