Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Nastolatki zamordowały kobietę. Wyrok Sądu Najwyższego oburzył ludzi

25
Podziel się:

Ogromne oburzenie w Wielkiej Brytanii. Dwie nastolatki, które zamordowały kobietę w jej własnym domu, a następnie umieściły zdjęcia z tego wydarzenia w sieci, pozostaną anonimowe do końca życia. Taka jest decyzja Sądu Najwyższego.

Nastolatki zamordowały kobietę. Wyrok Sądu Najwyższego oburzył ludzi
Angela Wrightson przed śmiercią (YouTube.com)

13- i 14-latka, znane opinii publicznej tylko jako D. i F. dopuściły się przestępstwa w Hartlepool w grudniu 2014 roku. To wtedy brutalnie zabiły 39-letnią Angelę Wrightson w jej własnym domu.

Ofiara była znana lokalnie jako Alco Ange i pozwalała pić uczniom w swoim salonie. Nastolatki przez pięć godzin torturowały kobietę, rzucając w nią przedmiotami- od ceramicznego wazonu, szklanej ozdoby, ramki na zdjęcia aż po łopatę, drukarkę i telewizor.

W połowie tej okrutnej rzezi opublikowały zdjęcia z ranną kobietą na Snapchacie, przy okazji rozmawiając przez telefon z przyjaciółmi i tańcząc.

W 2016 sąd skazał je na dożywocie, z czego na pewno będą musiały odsiedzieć 15 lat. Anonimowość nastolatek wygasła, zgodnie z prawem, gdy ukończyły 18 lat. W związku z tym w październiku ubiegłego roku ich prawnicy zgłosili się do Sądu Najwyższego o przyznanie im anonimowości na całe życie.

W opublikowanym wczoraj orzeczeniu sędzia Justice Tipples przyznała D. i F. dożywotnią anonimowość, uniemożliwiając ich identyfikację. Kierowała się stanem zdrowia psychicznego nastolatek. Sędzia została skrytykowana przez wielu polityków.

Dziś kwestia bezpieczeństwa publicznego została zdemaskowana- powiedział poseł Mike Hill z Hartlepool

Tym samym nastolatki dołączają do m.in. Jona Venablesa i Roberta Thompsona, którzy zamordowali dwuletniego Jamesa Bulgera w Liverpoolu w 1993 roku oraz Mary Bell - która zabiła dwoje małych dzieci w 1968 roku.

Opinia publiczna nazwała orzeczenie sędzi Sądu Najwyższego, mianem "szokującego" i "rozczarowującego".

Zobacz także: Makabra w zagrodzie. Przerażające, co zastał właściciel
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Brytole
rok temu
i wszystko jasne
Sędzia
rok temu
kierowała się stanem zdrowia psychicznego nastolatek... Cóż, stanem zdrowia zamordowanej już się raczej kierować nie mogła
Equalizer
rok temu
W UK to norma. Pełno odchyleńców biega po parkach i ulicach. Społeczeństwo jest przeładowane uprzedzeniami oraz nienawiścią na tle rasowym.
Realista
rok temu
Przecież to żaden problem ujawnić ich tożsamość! Jakaś sumka komu trzeba i mamy zdjęcia i nazwiska zwyrodnialcow. 😎
państwa
rok temu
Angole jednak odstają od wyobrażenia o normalnych ludziach. Dotyczy to głównie mordujących dzieci i młodzieży. Albo geny, albo wychowanie. Anglicy chyba wyobrażają sobie, że czeka ich duża przyszłość. Np. w Polsce mogłyby te dzieci walczyć z tygrysami i aligatorami w ZOO.
ObywatelX
rok temu
Też mają "WOLNE SĄDY" - wolne od sprawiedliwości i logiki. U nas dodatkowo z miłością do Stalina i jego dzieł.
edek
rok temu
Coraz częściej sędziowie bronią oskarżonych. Tak samo jest w lewackiej Polsce.
edek
rok temu
Coraz częściej sędziowie bronią oskarżonych. Tak samo jest w lewackiej Polsce.
Oko za oko
rok temu
Przecież dużo ludzi je zna,rodzina, sąsiedzi,szkoła,itp.zabily człowieka sadystki i jeszcze będą anonimowe? Temidą jest ślepa,i sędziowie także
Ona
rok temu
ciekawe czyje to dzieci ze tak dbaja o ich anonimowosc
abcd
rok temu
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"
abcd
rok temu
"Państwo, żeby wymuszać respekt na pewnych grupach społecznych, na tych grupach, których myślenie jest poniżej progu racjonalności, powinno posiadać instrumenty, które mają znaczenie symboliczne. Może z tych instrumentów korzystać bardzo rzadko, ale powinno je posiadać. Jednym z takich instrumentów jest właśnie kara śmierci. Państwo, które nie może dysponować karą śmierci pozbawia się samo majestatu." prof. Andrzej Zybertowicz
Taka prawda
rok temu
I tak lepiej niż w Polsce. U nas wogole bylybyb bezkarne bo nie miały 15 lat. To jest dopiero prawo
pzt
rok temu
nic dobrego z nich nie będzie . Wyeliminować na stałe ze społeczeństwa. Uwaga !!! nie pobierać narządów
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić