Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Nauczycielka zdjęła ze ściany krzyż. Sąd Najwyższy odrzucił skargę Ziobry

290
Podziel się:

Sąd Najwyższy podjął decyzję w sprawie skargi nadzwyczajnej Prokuratora Generalnego od wyroku w sprawie dyskryminacji nauczycielki z Krapkowic. Kobieta zdjęła przed laty krzyż ze ściany w pokoju nauczycielskim.

Nauczycielka zdjęła ze ściany krzyż. Sąd Najwyższy odrzucił skargę Ziobry
Sąd Najwyższy odrzucił skargę Ziobry (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)

W 2014 roku Grażyna J. zdjęła krzyż wiszący na ścianie w pokoju nauczycielskim. Kobieta poczuła się dyskryminowana ze względu na swe poglądy i skierowała sprawę do sądu. Według niej była poddawana nawet mobbingowi za swoją bezwyznaniowość. Rada pedagogiczna głosami 90 proc. głosujących podjęła jednak decyzję o pozostawieniu krzyża.

Sprawa miała swoją kontynuację w Sądzie Okręgowym w Opolu. Ten orzekł, że nauczycielka była dyskryminowana i przyznał jej 5 tys. zł odszkodowania oraz nakazał opublikowanie przeprosin przez dyrekcję szkoły w lokalnych mediach. Wyrok został utrzymany i wykonany. W 2017 roku prokurator regionalny we Wrocławiu informował, że skierował do Sądu Najwyższego skargę kasacyjną.

Sprawa znalazła swój finał dopiero 14 września - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Zajęła się nią Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN pod przewodnictwem prezes Joanny Lemańskiej. Skarga Zbigniewa Ziobry została odrzucona przez Sąd Najwyższy. Decyzję uzasadniono faktem, że "skargi nadzwyczajnej nie można oprzeć na zarzutach, które były przedmiotem rozpoznawania skargi kasacyjnej lub kasacji przyjętej do rozpoznania przez SN".

SN stwierdził, że sformułowane przez PG w skardze nadzwyczajnej zarzuty były tożsame z zarzutami podnoszonymi uprzednio we wniesionej przez Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu skardze kasacyjnej, która została oddalona przez SN. Zgodnie zaś z ustawą o SN skargi nadzwyczajnej nie można oprzeć na zarzutach, które były przedmiotem rozpoznawania skargi kasacyjnej lub kasacji przyjętej do rozpoznania przez SN - poinformowano.
Zobacz także: Nowa posada dla rzecznika Dudy? Niecodzienny komentarz z PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(290)
ksiądz 2
rok temu
I bardzo dobrze zrobiła!!! Czy to szkoła, czy to jakiekolwiek biuro, jest miejscem publicznym w którym nie powinno być żadnych symboli religijnych! Po to są kościoły, kaplice itd. w których możecie sobie wieszać na ścianach, stawiać na cokołach, a przed którymi możecie sobie klęczeć, kłaniać się lub leżeć plackiem! Wiara jest prywatną sprawą każdego człowieka i nikt nikomu nie ma prawa jej narzucać siłą, jak to robi katolicyzm!
ksiądz
rok temu
Katolicy mówicie że jesteście chrześcijanami. Ale czy rzeczywiście katolicyzm jest chrześcijaństwem? Nie, katolicyzm nigdy nie był! Aby być prawdziwym chrześcijaninem, wiara chrześcijanina musi być zgodna z nauczaniem Biblijnym, i ta zgodność jest czynnikiem prawdziwości wiary chrześcijanina, czy kościoła chrześcijańskiego! Bo to o czym mówi Biblia to idea, że Słowo Boże ma być przewodnikiem za którym podąża każdy chrześcijanin! A jak to jest z kościołem katolickim? No cóż, nie trudno zauważyć odejście katolicyzmu od Słowa Bożego. A wystarczy porównać przykazanie zakazujące czczenia obrazów, rzeźb, relikwii itd. z tym co robi kościół katolicki pozwalając na bałwochwalcze czczenie tych katolickich bożków. To samo jest z innym przykazaniem mówiącym o czczeniu Dnia Pańskiego Soboty! Co kościół katolicki zrobił, ano przeniósł święcenie na niedzielę, pogański dzień niezwyciężonego słońca! Czy to odstąpienie od Przykazań Bożych nie dyskwalifikuje kościoła katolickiego i innych kościołów podobnie postępujących? Bo jak można być wiernym Bogu, sprzeciwiając się Jego Prawu, nie zachowując i nie strzegąc Prawa Bożego? Dlaczego wy katolicy słuchacie ludzi zamiast Boga? Dlaczego pokładacie ufność w człowieku i dziele jego rąk zamiast w Bogu? Do póki nie złożycie ufności w Bogu wasza wiara będzie MARTWA! To samo tyczy się narzucania swojej religijności w przestrzeni publicznej innym ludziom poprzez słowo i rzeczy używane w katolickim kulcie, tak naprawdę, jak można narzucać innym fałszywą ideologię zwaną wiarą?
Wierzący ale ...
rok temu
Moim zdaniem symbole wiary nie sa potrzebne tam gdzie przebywa społeczność zróżnicowana pod względem wyznaniowym, nie kazdy akutar musi byc w srod nich wierzący i obnosić sie z tym , ze wierzy , wiara to sprawa indywidualna i nie potrzebuje reklamy .
waga
rok temu
W szkołach krzyże, w Sejmie krzyże. I na co? Przecież takiej demonstracji nienawiści wzajemnej jak w Sejmie to nie ma nigdzie. To profanacja krzyża.
po prostu
rok temu
Miejsce pracy nie jest od wieszania symboli religijnych.
hehe
rok temu
Oczywiście. Lubella :-) Przynajmniej ten jest realny.
Zgodnie
rok temu
Z zasada demokracji w ktorej wiekszosc decyduje ta Pani nauczycielka powinna ustapic. Tylko ze podstawowa zasada prawdziwej Demokracji jest procz szanowania woli wiekszosci uszanowanie mniejszosci. Brzmi to jak maslo maslane ale taka jest zasada Demokracji w ktorej szanuje sie wolnosc przekonan jezeli nie sa skrajnie niebezpieczne i nie zagrazaja innym.A caly problem polega na tym ze kiedys nie bylo a dzisiaj jest. Szkola z racji swojej roli jest swiecka. To znaczy ze prawda jest to co racjonalnie przedstawia nauka a nie ksiadz na Religii. Nauka nie neguje sily wyrzszej poniewaz nic nie powstaje z niczego i ktos stworzyl nie tylko ten Swiat ale caly Wszechswiat. Natomiast przedstawia to w sposob racjonalny na podstawie odkryc badan i mozliwosci ktore z Epoki na Epoke sa coraz wieksze i daja wspolczesnemu czlowiekowi odpowiedz jak wygladala jego historia i proces powstawania zycia na Ziemi. Jednak w Polsce to zawsze bedzie " goracy " temat i zawsze bedzie wzbudzal kontrowersje i dyskusje. Moze w koncu jak wyladuje jakies UFO cos sie zmieni w mentalnosci ludzi, bo jak na razie wola nie widziec tego czego nie chca widziec.
Mr. Bear
rok temu
To nie krzyz winien wisiec , ale na tym krzyzu , ten wspanialy jego obronca ZERO-ZIOBRO !
kanrob
rok temu
To pokazuje jakim prawnikiem jest ziobro,czyli zero.Kompromitacja i prywata Prokuratora generalnego
Lewosławny Je...
rok temu
Rozumiem że obok krzyża wisi makaron. Ta pani jest przecież wyznawcą latającego potwora spagetti i makaron ją określa.
Beata
rok temu
można wierzyć w Boga lub nie wierzyć. Ale nie rozumiem komu to przeszkadza, że wisi znak który symbolizuje poświęcenie i nawołuje do czynienia rzeczy dobrych, który zresztą dla pewnej części społeczeństwa jest ważny...
Jerzy65
rok temu
Zapomniałem ,popieram działanie nauczycielki za jedyne słuszne działanie . Panie Ziobro ,niczego Pan nie umie w racjonalny sposób rozwiązać.
Jerzy65
rok temu
Krzyż ,nigdy w dzisiejszym cywilizowanym świecie nie powinien wisiec w miejscu publicznym ,winien pozostać tylko w kosciele I na szyi osoby wiezacej . Każdy ma prawo wierzyć w co chce bez narzucania innym swoich fanaberii
Hehe
rok temu
Kolejna wtopa Zero :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić