BOB| 

Nauka zdalna wróci w nowym roku szkolnym? Minister Czarnek wyjaśnia

29

1 września dzieci wracają do szkół, a to rodzi wiele wątpliwości. Czy znowu uczniów czeka powrót od nauki zdalnej? Sprawę skomentował minister Przemysław Czarnek.

Nauka zdalna wróci w nowym roku szkolnym? Minister Czarnek wyjaśnia
Czy w szkołach wróci nauka zdalna? (PAP, Wojtek Jargiło)

Wraz z nowym rokiem szkolnym wracają stare obawy. 1 września dzieci i młodzież wracają do szkół, a nauka ma się odbywać w trybie stacjonarnym. Wszyscy jednak pamiętają, że rok temu było podobnie, a potem placówki edukacyjne pozamykano i wdrożono naukę zdalną.

1 września. Czy uczniom grozi powrót nauki zdalnej?

Rodzice i dzieci obawiają się, że w nowym roku szkolnym będzie tak samo. Jest to spowodowane faktem, że podobno nadejście czwartej fali pandemii koronawirusa jest nieuniknione. Jaki los wtedy czeka szkoły?

Minister edukacji i nauki śpi spokojnie. Przemysław Czarnek w Polskim Radiu 24 tak odniósł się do obaw dotyczących powrotu nauki zdalnej.

Według wszystkich prognoz, które mamy z Ministerstwa Zdrowia, bo my nie zajmujemy się ochroną zdrowia, tylko polityką oświatową, a po to jesteśmy w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia, by planować rok szkolny - nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, także w dłuższej perspektywie czasowej. Jesteśmy co do tego spokojni - mówi minister.

Czarnek podpiera się statystykami. Wynika z nich, że dzieci odpowiadają jedynie za około 4 proc. zakażeń. Znacznie częściej to dorośli zarażają dzieci. Możliwe więc, że po raz pierwszy od wybuchu pandemii dzieci i młodzież spędzą cały rok w szkolnych ławkach.

Zobacz także: Obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla nauczycieli? Mocne stanowisko Związku Nauczycielstwa Polskiego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić