Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

Nauka zdalna wróci w nowym roku szkolnym? Minister Czarnek wyjaśnia

17
Podziel się:

1 września dzieci wracają do szkół, a to rodzi wiele wątpliwości. Czy znowu uczniów czeka powrót od nauki zdalnej? Sprawę skomentował minister Przemysław Czarnek.

Nauka zdalna wróci w nowym roku szkolnym? Minister Czarnek wyjaśnia
Czy w szkołach wróci nauka zdalna? (PAP, Wojtek Jargiło)

Wraz z nowym rokiem szkolnym wracają stare obawy. 1 września dzieci i młodzież wracają do szkół, a nauka ma się odbywać w trybie stacjonarnym. Wszyscy jednak pamiętają, że rok temu było podobnie, a potem placówki edukacyjne pozamykano i wdrożono naukę zdalną.

1 września. Czy uczniom grozi powrót nauki zdalnej?

Rodzice i dzieci obawiają się, że w nowym roku szkolnym będzie tak samo. Jest to spowodowane faktem, że podobno nadejście czwartej fali pandemii koronawirusa jest nieuniknione. Jaki los wtedy czeka szkoły?

Minister edukacji i nauki śpi spokojnie. Przemysław Czarnek w Polskim Radiu 24 tak odniósł się do obaw dotyczących powrotu nauki zdalnej.

Według wszystkich prognoz, które mamy z Ministerstwa Zdrowia, bo my nie zajmujemy się ochroną zdrowia, tylko polityką oświatową, a po to jesteśmy w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia, by planować rok szkolny - nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, także w dłuższej perspektywie czasowej. Jesteśmy co do tego spokojni - mówi minister.

Czarnek podpiera się statystykami. Wynika z nich, że dzieci odpowiadają jedynie za około 4 proc. zakażeń. Znacznie częściej to dorośli zarażają dzieci. Możliwe więc, że po raz pierwszy od wybuchu pandemii dzieci i młodzież spędzą cały rok w szkolnych ławkach.

Zobacz także: Obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla nauczycieli? Mocne stanowisko Związku Nauczycielstwa Polskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
gość
rok temu
Czarno widzę tą Edukację. Ktoś dobrze określił sytuację, że nareszcie dzieci i młodzież wracają do nauki po 1,5 rocznych wakacjach, chyba za wcześnie.
Anonim
rok temu
Tak swoją drogą najprawdopodobniej do grudnia zostaną wprowadzone zdalne lekcje, a że Czarnek mówi to niech sobie mówi.
Anonim
rok temu
1 września dzieci wracają do szkół, a to rodzi wiele niemalże identycznych artykułów o krzykliwych nagłówkach i treści że wszystkim co już jest wiadome.
LLLLLLLL
rok temu
Czy to jest normalny facet, popatrzeć, posłuchać i na obowiązkowe badania.
ftp
rok temu
ja się obawiam, że rodzice są spokojni. Brak zagrożenia, to pół roku nauki bez pandemii. Nie ma zagrożenia na razie dla nauki, jest dla ludzi. Demagogia kto kogo zaraża. Dziecko zarażone i tyle. Siedzą bez maseczek,
EUropejczyk
rok temu
Posłuchajcie dwóch talibów, immamów KULowskich, którzy prowadzą polską edukację młodzieży do tragedii, w przepaść katolickich indoktrynacji. Kiedy ten horror się skończy? A ilu idiotów jest przy ich bokach? Mają swoich kościelno- sekciarskich mecenasów.
Tomek
rok temu
Minister Czarnek, premier Morawiecki i Kaczyński mogą jeszcze zrobić dla kraju najlepszą rzecz. Mogą umrzeć.
Liza
rok temu
Ministrant ministrem 👍
Bat Chłopski
rok temu
Jestem juz dużo spokojniejszy, bo kompetentna osoba się w końcu wypowiedziała.
Orion
rok temu
Zdalna czy stacjonarna, wszystko jedno. Za ministra Czarnka dzieci mają być głupie, niedouczone za to pobożne i wierne Jaroslawowi
ósmoklasista
rok temu
W październiku już będę spał do 7.55 a potem otworzę lapka i będę udawał że się uczę. Za to w czasie pseudo lekcji będę grał z kolegami. Egzaminy będą śmieszne bo i tak nikt nic nie umie więc muszą mnie gdzieś przyjąć.
ósmoklasista
rok temu
W październiku już będę spał do 7.55 a potem otworzę lapka i będę udawał że się uczę. Za to w czasie pseudo lekcji będę grał z kolegami. Egzaminy będą śmieszne bo i tak nikt nic nie umie więc muszą mnie gdzieś przyjąć.
bear
rok temu
Coś co wypadło kobyle z pod ogona, nie może być Ministrem Edukacji. To wszystko w tym temacie.
bea
rok temu
nauka zdalne wróci po około 3 tygodniach, więc przyszykujcie sobie laptopy - niby dlaczego miałaby nie wrócić skoro w szkole będzie tłum ludzi bez masek, bez dystansu, bez testów, bez szczepień, w ciasnej salce
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić