o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Małgorzata Duży
|

Niespotykane dotąd dane. Naukowcy zajrzeli w głąb Marsa

49
Podziel się

Łaziki InSight i Perseverance przysłały niespotykane dotąd dane dotyczące Czerwonej Planety. Są to informacje zarówno o trzęsieniach ziemi na Marsie, jak i o jego wewnętrznej budowie.

Niespotykane dotąd dane. Naukowcy zajrzeli w głąb Marsa
Naukowcy dokonali zdumiewającego odkrycia na Marsie (Getty Images)
bEDReVFh

Niepokoje dotyczące Ziemi, związane m. in. z pandemią COVID-19 nie dosięgnęły marsjańskich maszyn, które wiodą spokojny tryb "życia". Łazik InSigth nasłuchuje trzęsień ziemi na Marsie, podczas gdy Perseverance przemierza Czerwoną Planetę w poszukiwaniu oznak życia.

W tym tygodniu naukowcy Olympus Mons opublikowali wyniki badań przeprowadzanych przez dzielne roboty. W oświadczeniu, które ukazało się na łamach “Science”, naukowcy donieśli o sprytnych sposobach łazika InSight, który zaopatrzony w sejsmograf bada niezgłębione tajemnice Marsa.

bEDReVFj
Wiele dowodów wskazuje na to, że ewolucja na Marsie znacznie się różniła. Dane dostarczone przez maszyny pozwalają na stworzenie modelu Czerwonej Planety. Da nam to możliwości na ustalenie tego, jak została uformowana. Pozwoli nam to na odkrycie historii Marsa - dodał Sanne Cottar, naukowiec z Uniwersytetu w Cambridge.

Dostarczone dane rzucają nowe światło na jego skorupę, płaszcz i jądro. Po raz pierwszy w historii naukowcom udało się odtworzyć wnętrze planety innej niż Ziemia. Z kolei w środę, 21 lipca badacze zwołali konferencję prasową, na której przedstawiono dane zgromadzone przez Perseverance.

Następnym krokiem podjętym w badaniu Czerwonej Planety będzie eksploracja powierzchni krateru Jezero, który niegdyś był najprawdopodobniej jeziorem. Łazik będzie poszukiwał tam oznak mikroskopijnego życia.

bEDReVFp
Zobacz także: Olimpiada w Tokio przed nami. Korzeniowski obstawia medalistów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDReVFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
Kloll
2 miesiące temu
Oddtworzyli budowe wewnetrza inne planety muhahah pismaku, ci "naukowcy" nie wiedza jak nasza planeta jest zbuddowana!! To ze widziales niby model ziemi to sa tylko przypuszczenia ..doczytaj tumanie hehe tak samo jest z wygladem atomu!! Widziales tylko model a fizyk jedyne jak moze ci przedstawic atom to matematycznie!
PKP
2 miesiące temu
Naukowcy na Marsie odkryli covid 19
Lajo
2 miesiące temu
Zklonowali owce każdy wie i ludzi klonują są leki na każdą chorobę tylko nie dla zwykłych ludzi itd na ziemi mało miejsca populacje trzeba kontrolować
bEDReVFL
Lala
2 miesiące temu
Tusk jest z Marsa
Jojo
2 miesiące temu
Trzeba w coś wieżyc tylko człowiek tego nie ogarnia jest coś więcej niż życie i śmierć jes coś przed i po
Watykan
2 miesiące temu
...szykuje swoja misję. W poszukiwaniu śladów boga (specjalnie z małej - krk nie ma nic wspólnego z Bogiem).
Jowisz
2 miesiące temu
A te robaki co se łażą po marsie to co ? Dlaczego nikt o nich nie pisze .
Szablan
2 miesiące temu
A po co smędzenie o covidozie?
Starystrup
2 miesiące temu
Cos musi tam byc tylko cicho sza bo Obajtki i pan tadeusz juz czekaja wysla tam swoich i wiara zwycierzy oczywiscie wiara w mamone
Ala
2 miesiące temu
Mnie codziennie przysyłają na YouTube, co tam jest, coś podobnego do nas i zwierząt, żywe, resztki po pomnikach, dzisiaj ruiny starożytnego miasta
wriggle
2 miesiące temu
Na Marsie nie ma "trzęsień ziemi". Są "trzęsienia marsa" :)
pięt
2 miesiące temu
Wiele dowodów wskazuje na to, że ewolucja na Marsie znacznie się różniła. Od czego?
adam adam
2 miesiące temu
Według M.Suskiego Mars leży 4 km. na południe od Radomia i pis wyśle kosmonautę kaczora. Cel wyprawy oszacowanie pokładów złota .
bEDReVFD
Acha
2 miesiące temu
A co na to Marsjanie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić