Naukowiec nie ma wątpliwości. Mówi o kolejnych pandemiach

15

Brytyjski naukowiec Richard Dawkins wzywa innych uczonych i światowych przywódców do wyciągnięcia wniosków z obecnej pandemii koronawirusa zanim pojawią się kolejne. Co zdaniem eksperta jest nieuniknione.

Naukowiec nie ma wątpliwości. Mówi o kolejnych pandemiach
Brytyjski naukowiec Richard Dawkins. (Wikimedia Commons)

Podczas gdy wiele krajów na świecie, w tym Polska wciąż prowadzi dramatyczna walkę z COVID-19, brytyjski zoolog i ewolucjonista Richard Dawkins już ostrzega przed kolejną pandemią.

Choroby, które są wymienne między gatunkami m.in. COVID-19, Ebola są znane jako choroby odzwierzęce, a ponieważ ludzkość coraz bardziej wkracza do królestwa zwierząt, przyszłe pandemie są bardziej niż prawdopodobne.

Profesor Dawkins, który jest propagatorem ewolucji biologicznej podkreśla, że należy podjąć działania już teraz, by zminimalizować szkody spowodowane następną pandemią.

Naukowiec w rozmowie z Nickiem Robinsonem na antenie BBC Radio 4, wysunął takie twierdzenie: "Musimy wziąć przykład z tej pandemii. To może nie być ostatnia, z którą będziemy się musieli zmierzyć, prawie na pewno nie będzie ostatnia"

Przyszłe pandemie są bardzo prawdopodobne. Mam nadzieję, że będzie to pobudka dla ludzkości - mówi Dawkins apelując do światowych przywódców, by podjęli więcej działań, by zapobiec przyszłym pandemiom.

Richard Dawkins powiedział także, że naukowcy muszą wyciągnąć wnioski z obecnego wybuchu epidemii i przeprowadzić więcej badań. Dawkins nie jest jedynym, który ostrzega świat przed przyszłymi pandemiami. Założyciel Microsoftu Bill Gates powiedział niedawno, że COVID-19 nie będzie ostatnią ze śmiertelnych epidemii chorób.

W wywiadzie z dziennikarzem naukowym Derekiem Mullerem na kanale "Veritasium" na YouTube, Gates powiedział: "Z pewnością będzie więcej pandemii. Ze względu na sposób w jaki ludzie wchodzą w interakcje z innymi gatunkami, wirusy te przekraczają barierę gatunkową, czy to nietoperzy, czy małp".

Zobacz także: Polacy łamią nowe obostrzenia. Uwaga! Policja ostrzega, że zmieniło się prawo
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić