Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Nawalny o odsiadce w więzieniu. "Lekka forma wariactwa"

Podziel się:

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny przebywa w kolonii karnej od lutego. Na Facebooku dzieli się tym, jak wygląda jego codzienne życie za kratkami. Polityk otrzymuje dwa jajka na tydzień. Boi się spotkań z bliskimi. "To taka lekka forma wariactwa" - przyznał Nawalny.

Nawalny o odsiadce w więzieniu. "Lekka forma wariactwa"
Aleksiej Nawalny opisuje życie w więzieniu (Facebook)

"W więzieniu zawsze czekasz" - pisze Aleksiej Nawalny na Facebooku, opisując realia swojego przebywania w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim, gdzie lider rosyjskiej opozycji odsiaduje wyrok od końca lutego tego roku. W poście polityk przyznał, na co najbardziej czeka w więzieniu, a czego najbardziej się boi.

"Lekka forma wariactwa"

Opowiedział, że ma swoje własne "świąteczne" dni — czyli wtedy, kiedy ma szansę zobaczyć bliskich. Jak mówi, więzień może spotkać się z rodziną cztery razy w roku. "Wtedy mogę rozmawiać nie przez szkło czy telefon, a — co za cud — na żywo" - opisuje Nawalny.

Przyznał, że czekanie na te spotkania przyjmuje już "lekką formę wariactwa". Opozycjonista wyznał, że zanim zobaczy się z żoną, siedzi i rozmawia z krzesłem, wyobrażając, że siedzi na nim Julia. Tworzy też listy pytań i tematów dla nadchodzącego spotkania, "aby o niczym nie zapomnieć".

Z żoną może pozwolić sobie na "luksusy"

Opisał też, jak wygląda jedzenie w więzieniu. "Tydzień zaczyna się od jajka i kończy się jajkiem. Dostaje go w poniedziałek rano i w piątek" - pisze Nawalny. Raz na dwa tygodnie więźniowie mogą pójść pod nadzorem do kiosku. Polityk śmieje się, że kiedy udaje mu się zobaczyć z żoną, może sobie pozwolić na luksusy — jajecznicę z boczkiem i kawę.

Wielokrotnie pojawiały się doniesienia o tym, że Nawalny jest szykanowany w więzieniu. Byli więźniowie kolonii karnej Nariman Osmanow i Jewgienij Burak powiedzieli telewizji Dożd, że otrzymali zakaz rozmawiania z nim, a jednocześnie musieli go demonstracyjnie śledzić.

W kolonii karnej pokazano ponadto materiał o Nawalnym sugerujący, że jest on orientacji homoseksualnej.

Urządzono całkowitą izolację (Nawalnego). My oczywiście cierpieliśmy razem z nim. Mój stan psychiczny nadal się nie poprawił - powiedział Osmanow.

Nawalny skazany na 2,5 roku

Nawalny od końca marca br. odbywa wyrok w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim. Opozycjonista został przed kilku laty skazany na karę w zawieszeniu za rzekome malwersacje finansowe, którym zaprzeczała "poszkodowana" firma.

Sąd nakazał na początku br. wykonanie tej kary i osadzenie Nawalnego na około 2,5 roku w kolonii karnej. Opozycjonista rozpoczął głodówkę pod koniec marca br. Kilka tygodni później przerwał ją na prośbę lekarzy.

Zobacz także: Beata Szydło na prezydenta? Ekspert nie ma wątpliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić