o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Nici z majówkowych planów? Rzecznik MZ ostrzega

32
Podziel się

W majówkę będą obostrzenia? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z Wirtualną Polską mówił o planach rządu wobec majowego długiego weekendu.

Nici z majówkowych planów? Rzecznik MZ ostrzega
Obostrzenia w majówkę? Rzecznik MZ mówi o planach rządu (Pixabay)
bDZNPsdh

Krytycznie, ale stabilnie

Sytuacja w Polsce jest stabilna, ale znajdujemy się w fazie krytycznej - stwierdził rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. "Jesteśmy w momencie stabilizacji, ale w fazie krytycznej pod względem sytuacji służby zdrowia, zajętych łóżek i zajętych respiratorów" - powiedział w programie WP "Newsroom".

bDZNPsdj
Nie oznacza to więc stabilizacji, w której moglibyśmy sobie na zbyt wiele pozwolić - powiedział rzecznik MZ w programie WP "Newsroom"

Obostrzenia w majówkę?

Andrusiewicz poinformował, że decyzję rządu w sprawie dalszych obostrzeń usłyszymy prawdopodobnie w środę z ust ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jak dodał rzecznik MZ, minister znajduje się w stałym kontakcie z premierem, a sytuacje konsultuje z radą medyczna i rządowym sztabem kryzysowym.

bDZNPsdp

Według rzecznika ministerstwa zdrowia nie powinniśmy jednak nastawiać się na poluzowanie restrykcji przed weekendem majowym. Andrusiewicz stwierdził, że nie uświadczymy w tej kwestii znaczących zmian, ale niewykluczone są "delikatne symptomy tego, że jest delikatnie lepiej".

Nie chce być prorokiem, ale musimy wybrać czy chcemy mieć teraz majówkę, czy chcemy mieć później wakacje - podsumował Andrusiewicz
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZNPsdK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Jpdl
miesiąc temu
Nie będą mi zbuje z PiS planów układać.
Nikodem
miesiąc temu
W majówkę idziemy na rząd to straszenie musi się skończyć
8787
miesiąc temu
Jak nie kijem to marchewką. Zaszczepisz się ośle, to do samolotu wsiądziesz i na wczasy polecisz. Jeden warunek, trzeba wywrzeć presję na tych rozsądnych, co się szczepić nie chcą
bDZNPsdL
bredzisz
miesiąc temu
Jakie krytycznej thebilu już uśmierciliście 100 tys nie kowidowych pacjentów kto ma jeszcze umrzeć ? Juz nie ma kto... Nie ma żadnej pandemii jest pandemia masońska w mediach która opłacili, umieralność 0,4% na covid a wg danych z MZ na covid umarło 5012 ludzi w PL wiec gdzie te trupy... Pandemia przez zapłaceniem za zmianę definicji w skorumpowanym WHO Billa mówiła ze to śmierć 40% populacji... I najważniejsze wszyscy "eksperci doradcy rządowi" to ludzie którym Pfizer i cala ta banda płaci kasę... A szczepienia to eksperyment medyczny ( genetyczny) na ludziach a nie szczepienie…
Pjk
miesiąc temu
Mam znajomą w sanepidzie i oni mają już plan rozpisany odgórnie aż do 2025 roku. To jest wojna biologiczna ,zniszczą wszystko i będzie jak po wojnie. Jak długo jeszcze ludzie będą dawać się robić w konia
Mario 40*
miesiąc temu
Naród polski jednak jest ogłupiony i marudny,ciekawe skąd to do nas przyszło?
franek
miesiąc temu
Zamordyzmu i tresury ciąg dalszy. Rząd nie odpuści. To jest rewolucja komunistyczna tylko nieco innymi metodami niż rewolucja bolszewicka. Ale cel ten sam !!!
orka
miesiąc temu
Czytając te komentarze wydaje mi się jakbyśmy tylko my mieli pandemię a inne kraje były całkowicie odizolowane a może by tak wyściubić nosek ze swojej norki i zobaczyć co dzieje się na świecie. nie chciałabym,żeby to była droga eliminacji kto słabszy to umiera, bądźmy troszkę bardziej wobec siebie życzliwi i pomyślmy, że obok nas jest ktoś kto jak się zarazi to może tego nie przeżyć a może będziesz to Ty skąd wiesz inni też nie wiedzieli a już ich nie ma...
sdfds
miesiąc temu
Ja mam tyle roboty, że mnie nie obchodzą wasze niedziele, święta, katolstwo, obostrzenia itd itp. Nie muszę wychodzić z posesji, żeby mieć się czym zająć przez najbliższy rok.
Hwd
miesiąc temu
USA otwarło 19 stanów i ludzie tam przestali chorować. Rząd Polski stworzył obóz koncentracyjny jak Hitler w czasie II wojny światowej, a ludzi umarło więcej jak w kampanii wrześniowej.
Sasza
miesiąc temu
LOKDAUN na tydzień, a trwa drugi rok. A umiera coraz więcej ludzi.
Rząd pod sąd
miesiąc temu
Największe obostrzenia na całym świecie, jakie nam rząd funduje i najwięcej zgonów na całym świecie na Polska. Szczepienia miały pomóc, a po niech większość jest hospitalizowana i umarło już 100tys ludzi niż w innych latach nie związanych z świrusen. To LUDOBUJSTWO.
Rząd pod sąd
miesiąc temu
Największe obostrzenia na całym świecie, jakie nam rząd funduje i najwięcej zgonów na całym świecie na Polska. Szczepienia miały pomóc, a po niech większość jest hospitalizowana i umarło już 100tys ludzi niż w innych latach nie związanych z świrusen. To LUDOBUJSTWO.
bDZNPsdD
Lucek
miesiąc temu
Bandę czworga odłączyć od koryta i rozliczyć za zniszczenie gospodarki i śmierć obywateli.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić