o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Obostrzenia na majówkę. To trzeba wiedzieć

12
Podziel się

Niestety, nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie miało dojść do luzowania obostrzeń. Informacje uzyskane przez money.pl wskazują na to, że większość ograniczeń zostanie wydłużona na dwa tygodnie i obejmie długi weekend majowy.

Obostrzenia na majówkę. To trzeba wiedzieć
Jak będzie wyglądać majówka? (Pixabay)
bDYnqqxx

Wstępnie konferencja prasowa ws. obostrzeń jest planowana na środę. Ma się odbyć krótko po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na tej konferencji dowiemy się, jakie ograniczenia będą obowiązywać po 18 kwietnia. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale według ustaleń money.pl większość obostrzeń najprawdopodobniej będzie utrzymana i to do okresu po majówce, czyli na kolejne 2 tygodnie.

Z tego by wynikało, że otwarte nowe miejsca mogą się pojawić najwcześniej po 3 maja. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość.

bDYnqqxz
Ci, którzy liczą na otwarte hotele i restauracje wraz z pierwszymi wiosennymi dniami, mogą się przeliczyć. Na liście "do otwierania" te miejsca są niestety na końcu. Niemal przesądzone jest też, że część biznesów usługowych również pozostanie zamknięta na dodatkowy okres - przekazuje money.pl.

Koronawirus w Polsce. Skąd pomysł na utrzymanie ograniczeń?

Pod względem zakażeń w ostatnich dniach nie jest źle - najważniejsze, że sytuacja się nie pogarsza. Niestety, problemem jest to, że wiele osób wymaga hospitalizacji i wsparcia respiratora.

Sytuacja w wielu szpitalach nadal jest krytyczna. Właśnie dlatego rząd nie decyduje się na radykalne znoszenie ograniczeń.

bDYnqqxF

Koronawirus w Polsce. Czy coś się zmieni po 19 kwietnia?

Jest szansa na to, że od 19 kwietnia coś się zmieni. Wspominane źródło donosi, że rozważane jest otwarcie żłóbków i przedszkoli w całym kraju, a ponadto otwarcie niektórych szkół (dla uczniów klas I-III szkół podstawowych) w części Polski.

Pod uwagę brana jest regionalizacja obostrzeń. Ujawniono, że na liście województw, które są uwzględniane do szerszego otwierania, znajdują się: warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie oraz lubelskie. W tych regionach Polski notuje się najmniej zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców.

bDYnqqxG

Money.pl podaje też, że rząd rozważa odmrożenie sportu na świeżym powietrzu, ale tylko dla dzieci. Przekazano ponadto, że najprawdopodobniej będzie to ostatnie przedłużenie obowiązywania ograniczeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYnqqya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
czytacz netu
4 tyg. temu
Ooo, kolejna zajawka jak ludziom zepsuć kolejny wypoczynek :)
tak?
4 tyg. temu
a co na to górale? nadal kochają pis?
Olek
4 tyg. temu
Należy dodać, że w razie czego nie obejmuje: polityków PIS, Rydzyka i Kleru - oni będą się świetnie bawić - w dodatku za nasze pieniądze.
bDYnqqyb
wev
4 tyg. temu
nie chodzicie w maskach to będziecie w mieli obostrzenia do majówki 2025 roku..
Dominik
4 tyg. temu
kocham cie michal
Zenka
4 tyg. temu
A ja chciałabym, chciała, żeby niektórzy już pomarli
Olga
4 tyg. temu
I gdzie mój komentarz???? Prawdy się boicie????
wakacje wolne...
4 tyg. temu
tak pozamykać wszystko i ukrucic tą pandemie zabic ja w zarodku stłamsic i wakacje beda wolne od pandemi a jak sie tak beda cackać to i w wakacje bedą obostrzenia.
gośc
4 tyg. temu
apel do rządu aby nie przedłużył obostrzeń na dwa tygodnie do 3 maja my ostro protestujemy przeciwko przedłużonego Lockdownu nie zgadzamy się i apelujemy o luzowanie obostrzeń naprawdę nas wysłuchajcie w końcu dajcie nam pracować nie chcemy już żadnej pomocy nie przetrwamy nie przeżyjemy a nasza cierpliwość dawno się skończyła boimy się upadku naszej gospodarki ostrego spadku PKB z 1 aż na ostatnie miejsce we wszystkich firmach bedą bankructwa upadki a my już nigdy nie wrócimy do normalności nawet jeśli ten Koronawirus zniknie to i tak od 2021 do w ogóle nie wrócimy do pełnej Normalności ta nasza pełna Normalność zniknie na zawsze naprawdę nie chcemy przedłużania obostrzeń i bardzo mocno domagamy się zmiany decyzji i luzowania obostrzeń a nie przedłuzenie liczymy ze pan premier Mateusz Morawiecki oraz cały rząd powiedzą tak przedłużamy obostrzenia do 3 maja? absolutnie dementujemy informacje Money.pl nie ma żadnych planów przedłużenia obostrzeń do 3 maja lub dłuzej obostrzenia bedą do 18 kwietnia a od 19 kwietnia mimo trudnej sytuacji pandemicznej luzujemy Polska gospodarkę luzujemy cała gospodarkę bo nie możemy sobie pozwolić na drugi lub trzeci bunt przedsiębiorców dlatego informacja aby przedłużyć obostrzenia do 3 maja jest absolutnie nieprawdziwa i proszę to potraktować jako kaczka dziennikarska tak mają powiedzieć pan premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Pan Adam Niedzielski
Piter
4 tyg. temu
8 gwiazdek
henio z grójc...
4 tyg. temu
po co komu majówka, jak jest pandemia
henio z grójc...
4 tyg. temu
po co komu majówka, jak jest pandemia
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić