Nie będzie pieniędzy dla Kaczyńskiego. To decyzja rządu!

336

W tym roku seniorzy zostaną docenieni w wyjątkowy sposób - dostaną zarówno "trzynastki", jak i "czternastki". Wiadomo jednak, że nie wszyscy zostaną potraktowani jednakowo. Dodatkowych pieniędzy nie uzyska m.in. Jarosław Kaczyński!

Nie będzie pieniędzy dla Kaczyńskiego. To decyzja rządu!
(AKPA)

Ostatnie oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego mówi o tym, że może on liczyć średnio na ok. 7,7 tys. emerytury miesięcznie. To bez wątpienia niemałe pieniądze. Na biedę lider PiS na pewno nie może narzekać.

Okazuje się, że tak duże dochody mogą sprawiać... problemy. Chodzi tu o to, że przy wypłacie czternastych emerytur będą brane pod uwagę kryteria dochodowe. Ci, którzy mają emerytury do 2,9 tys. zł, otrzymają dodatek w pełnej wysokości - 1250 zł.

"Super Express" zauważa, że mniejszą czternastkę dostaną ci, którzy pobierają wyższe świadczenia. Najbogatsi, którzy mogą liczyć na więcej niż ok. 4200 zł, nie dostaną nic.

Emerytura. Jarosław Kaczyński dostanie trzynastkę

Czternastki dla szefa PiS nie będzie, ale trzynastkę już dostanie. To dlatego, że ten dodatek jest wypłacany wszystkim emerytom, bez względu na to, jak duże są ich świadczenia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić