"Nie będziemy płakać, zemścimy się!". Pułk "Azow" spełnia obietnicę

Ukraińscy żołnierze skutecznie bronią swojego kraju przed najeźdźcami. Na nagraniu z Mariupola, który od pierwszych dni wojny jest atakowany przez Rosjan widać, jak zniszczyli rosyjski bojowy wóz piechoty. - Pułk "Azow" trafia prosto w cel — napisali na Twitterze.

"Nie będziemy płakać, zemścimy się!". Pułk "Azow" spełnia obietnicę
Pułk "Azow" zniszczył rosyjski BWP (Twitter)

"Żołnierze Pułku Azow nie poddadzą zablokowanego przez rosyjskich najeźdźców Mariupola i będą walczyć o miasto do końca" - mówił jego dowódca Denis Prokopenko. Podkreślił, że bojownicy mają nadzieję na operację odblokowania Mariupola i dlatego kontynuują heroiczną walkę z wrogiem.

"Azow" walczy o Mariupol

Ta jednostka od pierwszych dni wojny próbuje powstrzymać rosyjskie siły pod Mariupolem. Mimo dużej przewagi liczebnej i pozycyjnej rosyjskich żołnierzy, część miasta nadal jest pod kontrolą Ukraińców.

W mediach społecznościowych "Azow" regularnie pokazuje, jak niszczony jest rosyjski sprzęt wojskowy. Na najnowszym filmiku widać, jaki los spotkał rosyjski bojowy wóz piechoty, który wjechał do miasta. Jak poinformował pułk, zabito również około 10 członków załogi rosyjskiej maszyny.

Cel "Azowu" - to zniszczenie rosyjskich wojsk najeźdźczych - czytamy na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Zemścimy się!"

Wcześniej media społecznościowe obiegła informacja o śmierci 20-letniego bojownika "Azowu" Jarosława Briginieca. - Nie będziemy płakać, bracie, zemścimy się! - zareagowali jego towarzysze broni. Najnowszy filmik jest najpewniej jednym z dowodów na to.

Pułk "Azow" to jeden ze specjalnych Pododdziałów Ochrony Porządku Publicznego na Ukrainie. Utworzony w maju 2014 roku w związku z nasilaniem się na Ukrainie separatyzmu prorosyjskiego. Jest to paramilitarny samodzielny batalion ochotniczy.

Jak poinformował pułk "Azow", w środę, 6 kwietnia, obrońcy Mariupola uszkodzili jeszcze dwa czołgi, zniszczyli skład amunicji wroga i zlikwidowali dużo piechoty wroga.

Zobacz także: Niemcy zwlekają z dostawą broni do Ukrainy. Ekspert: to być albo nie być dla tego kraju
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić