o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ABA
|

Nie chcą dyskryminować par jednopłciowych. Rodzice nie będą określani jako matka i ojciec

34
Podziel się

W dowodach tożsamości dla dzieci, rodzice nie będą już określani jako "matka i "ojciec", a zamiast tego pojawią się określenia "rodzic". Rząd Włoch zmienił tym samym prawo wprowadzone przez rząd Matteo Salviniego.

Nie chcą dyskryminować par jednopłciowych. Rodzice nie będą określani jako matka i ojciec
Luciana Lamorgese ogłosiła zmianę prawa. (Getty Images)
bDYPgHbF

Obalono reformę przeprowadzoną przez Matteo Salviniego z 2019 roku. Minister spraw wewnętrznych, lider Ligi, uważał, że nie powinno się używać terminów "rodzic 1" i "rodzic 2" w dowodach osobistych dzieci.

Zmiany były tłumaczone europejskimi przepisami o ochronie danych. Używano terminów "matka" i "ojciec. Włoskie instytucje stwierdziły jednak, że jest to jawna dyskryminacja par jednopłciowych.

bDYPgHbH

Matka i ojciec znikają z dowodów

Teraz zakończmy wreszcie dyskryminację dzieci par jednopłciowych - oświadczyła Włoska Koalicja na rzecz Wolności i Praw Obywatelskich (Cild).
Zobacz także: Podatek cyfrowy. Inne kraje nie czekają
bDYPgHbN

Giovanni Donzelli z prawicowej partii Bracia Włosi nazwał ten pomysł "szalonym". Chociaż Włochy nie zezwalają na małżeństwa homoseksualne to niektóre miasta i regiony pozwalają na związki partnerskie i rejestrację dzieci przez pary jednopłciowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYPgHci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
gość
4 miesiące temu
Aby nie było wątpliwości co do płci to wszystkim kobietom doszyć "jajka" ,a wszystkim mężczyznom wszczepić macicę .I wtedy będzie rzeczywiście równouprawnienie .
jamci
4 miesiące temu
urodziłam więc jestem matką partner spłodził więc jest ojcem czego mam się wstydzić i dlaczego nie mam być dyskryminowana przez pary jednopłciowe
Dyg
4 miesiące temu
Ale przecież są również sieroty. Dlaczego je chcecie dyskryminować? W ogóle nie wpisujcie nic w dowodach.
bDYPgHcj
Polak
4 miesiące temu
Ciekawe czy ona by chciała być adoptowana przez taką parę/małżeństwo. Pewnie jakby dorosła to by im "podziękowała"
Nnnn
4 miesiące temu
Świat jest teraz już gotowy na Koniec Świata bo to co się na Świecie dzieje i co ludzie wymyślają żeby inni mieli gorzej żyć to się w głowie nie mieści.
Asia
4 miesiące temu
Nie chcą dyskryminować, ale urazić dużą część osób to już im wolno
ANTONI
4 miesiące temu
no tak MAJĄ RACJĘ JA OD DZISIAJ JAK BĘDĘ WIDZIAŁ NIE WARZNE AUTO 42 TONOWE CZY AUTO DO TONY TO ZAWSZE BĘDZIE AUTO
Litylko
4 miesiące temu
Zeby nikogo nie obrazac nie wpisujmy tez płci (przeciez pozial na k i m to juz przeżytek), wieku tez nie wpisujmy bo starsi moga poczuc sie dyskrymimowani, wyksztalcenia nie podawajmy bo to bedzie przykre dla tych bez tytulow, nie rozrozniajmy wzrostu i tuszy bo niski i tegi bedzie sie zle czul... w ogole nic juz nie podawajmy. Nawet tego, ze jestesmy ludzmi. Imie i nazwisko to tez zło bo narusza RODO. Jestesmy juz tylko numerami: PESEL, PIN, nr choroby, numrek u lekarza... bez tożsamosci, narodowosci, plci i twarzy. Czy taki ma byc nasz świat?
olo
4 miesiące temu
Taki wpis powinien być warunkowy. W przypadku zajścia w ciążę i urodzenia bezwarunkowo zastosować wprowadzone poprawki bez zbędnej zwłoki. "Cóż głupiemu po rozumie jak skorzystać zeń nie umie."
Maciek
4 miesiące temu
Nie tworzyć par jednopłciowych i nie będzie takiego problemu, bo potem nie wiadomo jak poprawnie to określać i dązy się do kombinacji.... .
Maciek
4 miesiące temu
Chore... .
hehehe
4 miesiące temu
za 5 lat to będzie w Polsce - nowe dyrektywy srunijne
GOść
4 miesiące temu
Powolutku ludzie odsuną się od chrześcijan muzułmanie mają trochę zdrowsze podejście mimo minusów . Bo jeżeli to ma być postęp czy przyszłość to świat zejdzie na psy a ludzie będą czekać na wojnę .
bDYPgHcb
GOść
4 miesiące temu
Tak według włoskiego rządu powinno być rodzicielka i rypacz czyli dostarczyciel kasy .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić