o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Nie chcą tam Rydzyka. Dostał zakaz odprawiania mszy

26
Podziel się

Tadeusz Rydzyk dostał zakaz odprawiania mszy w kanadyjskich diecezjach gdzie mieszka Polonia. Jest to wynik kontrowersyjnych wypowiedzi.

Nie chcą tam Rydzyka. Dostał zakaz odprawiania mszy
Tadeusz Rydzyk dostał zakaz odprawiania mszy w Kanadzie. (ONS)
bEKuWMkB

Tadeusz Rydzyk otrzymał zakaz odprawiania mszy w kilku kanadyjskich diecezjach. Thomas Lukaszuk pod koniec minionego roku wysłał arcybiskupowi Edmonton Richardowi Smithowi petycję w sprawie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka.

Petycja trafiła także do papieża. Działanie przyniosło skutki, bowiem kontrowersyjny duchowny nie będzie mógł odprawiać mszy w Kanadzie tak jak to zaplanował.

bEKuWMkD
Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef kontrowersyjnej rozgłośni Radio Maryja w Polsce, otrzymał zakaz odwiedzania archidiecezji Edmonton i podlegających jej parafii. Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację treści antysemickich i homofobicznych - przekazał portal B’nai Brith Canada, który cytuje Pudelek.
Zobacz także: O. Tadeusz Rydzyk pyta o skutki nowej ustawy Jarosława Kaczyńskiego. "Nie bardzo mam ochotę to komentować"

Petycja głosiła, że Tadeusz Rydzyk wypowiada się w kontrowersyjny sposób i używa wiary do celów politycznych. Zwrócono także uwagę na charakter telewizji i radia, które prowadzi oraz potężne zyski, jakie czerpie z prowadzenia różnych interesów.

bEKuWMkJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKuWMle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Dfghy
10 miesięcy temu
Powinien mieć zakaz opuszczania kraju i transmitowania swojej tv i radia do innych krajow
apostoł
11 miesięcy temu
i do piekła z nim on nam jest nie potrzebny
wojtek
11 miesięcy temu
popieram o.Rydzyka
bEKuWMlf
Monica
rok temu
Ojcze Tadeuszu zapraszamy do Kanady to nie prawda że nie możesz być u nas. My czekamy na Ciebie dzięki Tobie jesteśmy rodzina ojcze nasz kochany
Tomek
rok temu
Co może duchowny sądzić o zakazie bezsensownego mordowania zwierząt - na pewno jest zwolennikiem ustawy.
parowka
rok temu
jak się okaże że ojciec dyrektor to Rzyd i homosek w jednej osobie to się biskup Edmonton zdziwi lol
Oko za oko
rok temu
Wystarczająco się nachapał kasa z handlu futrami, pseudo fundacji, dotacje 6mln z rządu na żałosne muzeum pamięci, odwierty wód termalnych 🤣🤣nad Wisłą, i co miesiąc naiwni starzy ludzie z Torunia zapisują mu swoje majątki domy mszkania, nielegalne rozgłośnie radiowe, chyba już dość powinny wszystkie urzędy się zabrać za ojczulka pazernego aż obrzydliwe to....
gaga
rok temu
Rydzyk jest zakonnikiem a nie księdzem diecezjalnym,a zakonnicy troszkę działają na innych zasadach,biskup nie jest ich bezpośrednim przełożonym, będzie mógł np odprawić mszę na terenie klasztoru redemptorystów.
DECYZJA
rok temu
NIE MĄDRA DIECEZJA!
szaleństwo
rok temu
mam wrażenie, że zakaz dotyczy synagog kanadyjskich...
takise
rok temu
Ale on tylko po tacę
Kuk
rok temu
Nareszcie wszyscy powinni zakazać Rydzyka wszędzie
Tathagata
rok temu
Może w końcu do niego dotrze, że nie jest pępkiem świata. Niestety w Polsce jego wyznawcy przyjmą go z otwartymi ramionami i jeszcze zwrócą mu za bilet po nieudanej wycieczce.
bEKuWMkX
stop hejt
rok temu
w końcu ktoś poszedł do rozum do głowy ;)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić