Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Nie chcą tam Rydzyka. Dostał zakaz odprawiania mszy

35

Tadeusz Rydzyk dostał zakaz odprawiania mszy w kanadyjskich diecezjach gdzie mieszka Polonia. Jest to wynik kontrowersyjnych wypowiedzi.

Nie chcą tam Rydzyka. Dostał zakaz odprawiania mszy
Tadeusz Rydzyk dostał zakaz odprawiania mszy w Kanadzie. (ONS)

Tadeusz Rydzyk otrzymał zakaz odprawiania mszy w kilku kanadyjskich diecezjach. Thomas Lukaszuk pod koniec minionego roku wysłał arcybiskupowi Edmonton Richardowi Smithowi petycję w sprawie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka.

Petycja trafiła także do papieża. Działanie przyniosło skutki, bowiem kontrowersyjny duchowny nie będzie mógł odprawiać mszy w Kanadzie tak jak to zaplanował.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef kontrowersyjnej rozgłośni Radio Maryja w Polsce, otrzymał zakaz odwiedzania archidiecezji Edmonton i podlegających jej parafii. Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację treści antysemickich i homofobicznych - przekazał portal B’nai Brith Canada, który cytuje Pudelek.
Zobacz także: O. Tadeusz Rydzyk pyta o skutki nowej ustawy Jarosława Kaczyńskiego. "Nie bardzo mam ochotę to komentować"

Petycja głosiła, że Tadeusz Rydzyk wypowiada się w kontrowersyjny sposób i używa wiary do celów politycznych. Zwrócono także uwagę na charakter telewizji i radia, które prowadzi oraz potężne zyski, jakie czerpie z prowadzenia różnych interesów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić