Angelika Karpińska| 

Uczelnia Rydzyka dyskryminowała ateistę. Jest wyrok sądu

274

Marek Jopp nie został przyjęty na studia na uczelni ojca Tadeusza Rydzyka, ponieważ nie dostarczył opinii proboszcza. Działacz SLD złożył sprawę do sądu, który wydał w tej sprawie prawomocny wyrok.

Uczelnia Rydzyka dyskryminowała ateistę. Jest wyrok sądu
Uczelnia Tadeusza Rydzyka przegrała sprawę w sądzie (PAP, Tytus Żmijewski)

Sądu Okręgowy w Toruniu oddalił apelację Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i utrzymał wyrok sądu rejonowego. Tym samym prawomocnie orzekł, że uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka musi zapłacić Markowi Joppowi 5 tys. zł odszkodowania i zwrócić koszty procesu. Według sądu doszło do naruszenia zasady równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji.

Marek Jopp, działacz SLD, w 2017 r. chciał rozpocząć studia na kierunku "Polityka ochrony środowiska - ekologia i zarządzanie" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Początkowo dostał informację o tym, że dostał się na studia, jednak ostatecznie nie został przyjęty z powodu braku zaświadczenia proboszcza. Nie mógł go uzyskać, ponieważ jest niewierzący.

Uczelnia Rydzyka przegrała w sądzie. Musi zapłacić niedoszłemu studentowi

W kwietniu 2018 r. mężczyzna postanowił pozwać uczelnię. Chciał, by szkoła założona ojca Rydzyka zapłaciła mu 5 tys. zł odszkodowania - tyle, ile musiałby zapłacić za podobny kierunek na innej uczelni.

Jest ogromna radość. Trzy lata temu, gdy wychodziłem ze szkoły tak naprawdę wyrzucony, to powiedziałem, że tej sprawy tak nie zostawię. I mam satysfakcje, że jednak udało się dojść sprawiedliwości - powiedział tvn24.pl Marek Jopp.

Zobacz także: Wybory 2020. Spór o edukację seksualną w studiu WP. Szłapka: urojenia, a nie fakty

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić