o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Uczelnia Rydzyka dyskryminowała ateistę. Jest wyrok sądu

173
Podziel się

Marek Jopp nie został przyjęty na studia na uczelni ojca Tadeusza Rydzyka, ponieważ nie dostarczył opinii proboszcza. Działacz SLD złożył sprawę do sądu, który wydał w tej sprawie prawomocny wyrok.

Uczelnia Rydzyka dyskryminowała ateistę. Jest wyrok sądu
Uczelnia Tadeusza Rydzyka przegrała sprawę w sądzie (PAP, Tytus Żmijewski)
bDfOfpat

Sądu Okręgowy w Toruniu oddalił apelację Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i utrzymał wyrok sądu rejonowego. Tym samym prawomocnie orzekł, że uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka musi zapłacić Markowi Joppowi 5 tys. zł odszkodowania i zwrócić koszty procesu. Według sądu doszło do naruszenia zasady równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji.

Marek Jopp, działacz SLD, w 2017 r. chciał rozpocząć studia na kierunku "Polityka ochrony środowiska - ekologia i zarządzanie" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Początkowo dostał informację o tym, że dostał się na studia, jednak ostatecznie nie został przyjęty z powodu braku zaświadczenia proboszcza. Nie mógł go uzyskać, ponieważ jest niewierzący.

bDfOfpav

Uczelnia Rydzyka przegrała w sądzie. Musi zapłacić niedoszłemu studentowi

W kwietniu 2018 r. mężczyzna postanowił pozwać uczelnię. Chciał, by szkoła założona ojca Rydzyka zapłaciła mu 5 tys. zł odszkodowania - tyle, ile musiałby zapłacić za podobny kierunek na innej uczelni.

Jest ogromna radość. Trzy lata temu, gdy wychodziłem ze szkoły tak naprawdę wyrzucony, to powiedziałem, że tej sprawy tak nie zostawię. I mam satysfakcje, że jednak udało się dojść sprawiedliwości - powiedział tvn24.pl Marek Jopp.
bDfOfpaB

Zobacz także: Wybory 2020. Spór o edukację seksualną w studiu WP. Szłapka: urojenia, a nie fakty

bDfOfpaW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(173)
emeryt
2 miesiące temu
ojciec Dyrektor Rydzyk to człowiek który nie ma święceń kapłańskich a wszyscy ludzie z PIS na czele z panem Kaczyńskim przed nim klękają jak przed Panem Bogiem do czego to doprowadzi co na to Episkopat
Alojzy
2 miesiące temu
Skoro uczelnia jest finansowana lub współfinansowana z budżetu państwa to każdy ma równe prawo do skorzystania z jej oferty edukacyjnej.
tupek
2 miesiące temu
Koszty z pewnoscia pokryje Ministerstwo Sparawiedliwosci za "szerzenie Poalskosci", bo oskarzony jest przeciez "biedny".
bDfOfpaX
Stan
2 miesiące temu
A ja sądzę , że wierny sługa o. Dyrektora dokona kasacji wyroku.
fds
2 miesiące temu
uczelnia rydzyka!! boze widzisz to i nie grzmisz!?!
Najnowsze komentarze (173)
Tom
miesiąc temu
Statut i regulamin został zaakceptowany przez Państwo więc decyzja sądu podważyła wiarygodność urzędów i państwa jako takich łamiąc polskie prawo! To dobrze, że mamy Polską uczelnię wolną od indoktrynacji lewackiej, a uczącą dążenia do Prawdy poprzez akt poznania rzeczywistości. Cieszy też coraz wieksza liczba studentów; także z krajów zachodnich, pomimo tak wielu fake news'ów na tema o.Rydzyka.
kryts
2 miesiące temu
Niech rząd od razu płaci . Jak nie , on ściągnie z rządu .
Kazik
2 miesiące temu
Kto normalny chce "studiować" na "uczelni" rydzyka zapłaconej z kradzionych podatków przekazanych przez PiS bez wiedzy podatników. Poprostu świr. Mam duże wątpliwości co do fonansowania takiego typu nauczania nazywajacymi się "uczelniami" nie mówiąc już o przekazywanej "wiedzy". Poprostu tragedia. Takiego typu przybytki mają być zamkniete i zarzadzajacy postawieni przed praworządną prokuraturą
KATOL
2 miesiące temu
A CO NA TO ZIOBER NULL?!
?????????
2 miesiące temu
Tą uczelnię zamknąć razem z mentorem jej .Potem posadzić wszystkich polityków wraz z mentorem tej "uczelni", którzy uczestniczyli w defraudacji publicznych pieniędzy na tę uczelnię .MAM NADZIEJĘ ŻE W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI TAK SIĘ STANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość
2 miesiące temu
Nie rozumiem tego wyroku?. Skoro uczelnia ma takie przepisy, a gdy np. na kurs prawa jazdy zabraknie Ci dokumentu to co skarzysz tez do sadu ze odrzucili wniosek ?
kiki
2 miesiące temu
"na uczelni ojca Tadeusza Rydzyka, ponieważ nie dostarczył opinii proboszcza" SMIECHU WARTE!!!!!!Brak slow, zeby cokolwiek napisac!!!
katolik
2 miesiące temu
Ojciec Dyrektor Rydzyk to człowiek który nie ma święceń kapłańskich a wszyscy ludzie z PIS na czele z panem Kaczyńskim przed nim klękają jak przed Panem Bogiem do czego to doprowadzi co na to Episkopat - im to jest na rękę. Koszty z pewnością pokryje Ministerstwo Sprawiedliwości za "szerzenie Polskości", bo oskarżony jest przecież "biedny".Może nadszedłby czas by tak odpowiednie służby w tym finansowo-skarbowe prześwietliły ten "bank" kleru. Nareszcie ktoś się odważył pozwać tego biznesmena. Ziobro zapłaci z naszych podatków, może i dorzuci mu kilka milionów na nowe pałace i złote kible
bDfOfpaP
klon
2 miesiące temu
Człowiek nie spełnił wymogów formalnych. Jeśli ja nie dostarczę jakiegoś zaświadczenia w urzędzie nie załatwię sprawy, nie przyjmą mnie na uczelnię. Czy po tym wyroku to się już zmieniło?
ateista
2 miesiące temu
czyżby zaczęto zdejmować z piedestału tego "niby księdza" a może nadszedł czas by tak odpowiednie służby w tym finansowo-skarbowe prześwietliły ten "bank" kleru
sdfgsdf
2 miesiące temu
gdyby rydzyk finansowal szkole sam to ok a ze finansowana z publicznych pieniedzy to powinien zaplacic z wlasnych 500 tysiecy i zakaz wykonywania dozywotni funkcji publicznych a to za glupote
LUPO
2 miesiące temu
Ateista może się uczyć na Sorbonie a nie rydzykuje w Toruniu,po prostu prowokuje
RomanRS
2 miesiące temu
To świadczy, że idziemy do przodu 👍🏻 Informacja dla Rydzyka-mamy XXI wiek☝️
Wodzu
2 miesiące temu
Nie 5 tysięcy złotych tylko 500 tysięcy i to nauczy bezbożników z Torunia
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić