Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

"Nie chuliganić na ulicach!". Pawłowicz wysyła do wojska

1558
Podziel się:

Krystyna Pawłowicz chce przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej. Na swoim profilu na Twitterze opublikowała wpis, w którym stwierdza, że obrona kraju to obowiązek każdego obywatela.

"Nie chuliganić na ulicach!". Pawłowicz wysyła do wojska
Krystyna Pawłowicz chce obowiązkowej służby wojskowej. (East News)

Wszystko zaczęło się od zdjęcia z czasów Powstania Warszawskiego, które zostało umieszczone profilu Mikołaja Kaczmarka. Odnosząc się do fotografii, Krystyna Pawłowicz napisała o badaniach sprzed kilku lat, z których wynika, że młodzi ludzie nie są patriotami. Według słów sędzi Trybunału Konstytucyjnego maturzyści są bardziej skłonni wyjechać za granicę za lepszą pracą niż walczyć za kraj.

Pod postem pojawiła się lawina komentarzy o służbie wojskowej w Polsce. Według Krystyny Pawłowicz powinna być ona obowiązkowa. W kolejnych komentarzach sędzia TK napisała, że młodzi ludzie zbyt dużo rozrabiają na ulicach.

Dlatego też jestem za przywróceniem OBOWIĄZKOWEJ, choćby krótkoterminowej służby wojskowej Art.85 ust.1 i ust.2 Konstytucji: "Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny. Zakres OBOWIĄZKU SŁUŻBY WOJSKOWEJ określa ustawa." Nie chuliganić na ulicach, a szkolić się do obrony RP - napisała na Twitterze.
Zobacz także: płk Marek Pietrzak o szczepieniu: "Będziemy się szczepili jako wojsko w pierwszej grupie"

Kilka lat temu Krystyna Pawłowicz, jeszcze jako posłanka PiS, wyraziła chęć odbycia przeszkolenia wojskowego. Problem stanowiły jednak jej wiek i mandat poselski. W późniejszych latach kilkakrotnie wracała do tematu, a do szkolenia wojskowego namawiała m.in. Roberta Biedronia.

Przypomnijmy, że obecnie służba wojskowa w Polsce nie jest obowiązkowa. Została zniesiona 1 stycznia 2010 roku, a armia przeszła na zawodowstwo. Zasadnicza służba wojskowa w ostatnich latach przed zniesieniem była stopniowo skracana, od 2005 roku trwała 9 miesięcy. W większości państw na całym świecie nie ma obowiązkowego poboru do wojska lub jest, ale dla niedużej grupy obywateli. Wyjątkami jest np. Korea Południowa czy Izrael, gdzie służba jest obowiązkowa ze względu na trudną sytuację polityczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1558)
Sasin
7 miesięcy temu
Dlaczego suka sama się nie zgłosi?
zvsv
7 miesięcy temu
Jakby krycha była sanitariuszką, to wolałbym sie wykrwawić
sdvdf
7 miesięcy temu
Ja mogę obsługiwać mobilny ołtarz polowy. Podobno mamy ich pod dostatkiem. Takiej broni Putin sie na pewno nie spodziwa
nick
7 miesięcy temu
Przekażmy tej pani "Lichocki znak pokoju"
Po wojsku
7 miesięcy temu
Mądra ona nie je to jest pewne ale w tym temacie ma rację. Przymusowej służby nie ale ulicznych, stadionowych i dyskotekowych kozaczków na rok do wojska. I będzie spokój
emerytka
7 miesięcy temu
sama idź w kamasze, gdyby Polska była prawdziwą dla obywateli ojczyzną, wiele młodych osób poszłoby do wojska, niech posłowie i politycy swoich synów wyślą do armii, a nie do szkół za granicę
Samuraj
10 miesięcy temu
Mówiłem wystrzelić to babsko w kosmos, zresztą wbijam co mówi jakiś pseudo sędzia mianowany nocą, którego nie traktuje poważnie cały demokratyczny świat.
kronj
10 miesięcy temu
Kiedyś z wojskiem szły markietantki, wiadomej profesji. Dzisiaj za wojskiem wlecze się jałowa Piotrowicz, której nawet Rusek nie zechce....
irek
10 miesięcy temu
jak patrzę na ta pochwę , to nie wiem śmiać się czy płakać .
Janek
10 miesięcy temu
Tej pani przydalo by sie powołanie do wojska na poligon zimowy tak na 1 rok. Nauczyla by się tam dyscypliny, kultury i porzadku.Teraz wypowiada sie o wojsku a zna sie na tym jak byk na gwiazdach.
obserwator>
12 miesięcy temu
Może bohaterska Krystyna Pawłowicz zrobi pierwszy krok i zrzeknie się immunitetu sędziego i wstąpi do Batalionów Kobiecych jakie można zorganizować przy jakimś pułku piechoty lub kucharzy jak nie ma pomysłu to można skorzystać ze świetnego specjalisty od wojska czyli Antoniego Macierewicza i on zorganizuje jakieś bataliony kobiece w różnym wieku od nastolatki do pani w podeszłym wieku bo jak wiadomo o sprawność fizyczną trzeba dbać bez względu na wiek.
Na temat.
12 miesięcy temu
Fakt że to politycy są odpowiedzialni za wzniecanie konfliktów a prości ludzie później ponoszą tego konsekwencje. Zawsze jednak lepiej być przeszkolonym i przygotowanym niż bezbronnym na wypadek konfliktu. Powinno być u nas jak w Szwajcarii.Każda przeszkolona osoba powinna mieć karabin w domu.
UMIERAJ
12 miesięcy temu
ITAK UMRESZ pozwij
Żal dpę ścisk...
2 lata temu
Najlepsza w pisaniu (ustaw np.o obowiązkowej służbie wojskowej) i lekkoatletyce więc ją wysłać w razie czegoś na front jako posłańca...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić