o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

"Nie chuliganić na ulicach!". Pawłowicz wysyła do wojska

1545
Podziel się

Krystyna Pawłowicz chce przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej. Na swoim profilu na Twitterze opublikowała wpis, w którym stwierdza, że obrona kraju to obowiązek każdego obywatela.

"Nie chuliganić na ulicach!". Pawłowicz wysyła do wojska
Krystyna Pawłowicz chce obowiązkowej służby wojskowej. (East News)
bDYUgvaZ

Wszystko zaczęło się od zdjęcia z czasów Powstania Warszawskiego, które zostało umieszczone profilu Mikołaja Kaczmarka. Odnosząc się do fotografii, Krystyna Pawłowicz napisała o badaniach sprzed kilku lat, z których wynika, że młodzi ludzie nie są patriotami. Według słów sędzi Trybunału Konstytucyjnego maturzyści są bardziej skłonni wyjechać za granicę za lepszą pracą niż walczyć za kraj.

Pod postem pojawiła się lawina komentarzy o służbie wojskowej w Polsce. Według Krystyny Pawłowicz powinna być ona obowiązkowa. W kolejnych komentarzach sędzia TK napisała, że młodzi ludzie zbyt dużo rozrabiają na ulicach.

bDYUgvbb
Dlatego też jestem za przywróceniem OBOWIĄZKOWEJ, choćby krótkoterminowej służby wojskowej Art.85 ust.1 i ust.2 Konstytucji: "Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny. Zakres OBOWIĄZKU SŁUŻBY WOJSKOWEJ określa ustawa." Nie chuliganić na ulicach, a szkolić się do obrony RP - napisała na Twitterze.
Zobacz także: płk Marek Pietrzak o szczepieniu: "Będziemy się szczepili jako wojsko w pierwszej grupie"

Kilka lat temu Krystyna Pawłowicz, jeszcze jako posłanka PiS, wyraziła chęć odbycia przeszkolenia wojskowego. Problem stanowiły jednak jej wiek i mandat poselski. W późniejszych latach kilkakrotnie wracała do tematu, a do szkolenia wojskowego namawiała m.in. Roberta Biedronia.

bDYUgvbh

Przypomnijmy, że obecnie służba wojskowa w Polsce nie jest obowiązkowa. Została zniesiona 1 stycznia 2010 roku, a armia przeszła na zawodowstwo. Zasadnicza służba wojskowa w ostatnich latach przed zniesieniem była stopniowo skracana, od 2005 roku trwała 9 miesięcy. W większości państw na całym świecie nie ma obowiązkowego poboru do wojska lub jest, ale dla niedużej grupy obywateli. Wyjątkami jest np. Korea Południowa czy Izrael, gdzie służba jest obowiązkowa ze względu na trudną sytuację polityczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYUgvbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1545)
Żal dpę ścisk...
miesiąc temu
Najlepsza w pisaniu (ustaw np.o obowiązkowej służbie wojskowej) i lekkoatletyce więc ją wysłać w razie czegoś na front jako posłańca...
emeryt
2 miesiące temu
Znów otworzyła otwór gębowy. Jak zwykle nie ma zielonego pojęcia o czym mówi. Skąd pieniądze na przeszkolenie całego rocznika, koszary oddali amerykanom lub przerobione na więzienia lub zakłady przemysłowe kadry do szkolenia zwiększenie Etatów w wojsku. Kasa, kasa, kasa.
qqryq
2 miesiące temu
Sama była w wojsku ze trzy razy. Własnymi zębami rozminowywała poligony po ćwiczeniach.
bDYUgvbD
Paweł K.
2 miesiące temu
Obowiązkowa służba wojskowa była w czasach PRL a potem była stopniowo likwidowana. Ale wtedy był Układ Warszawski i wojsko broniło obozu socjalistycznego przed jastrzębiami z NATO. Większość młodych ludzi traciło dwa lata swojego życia, kiblując w koszarach. A tam byli zawodowi dowódcy, wśród których 90 proc. piło nałogowo alkohol (mieli forsy jak lodu i nic do roboty) oraz zjawisko fali, gdzie gnębiono młodszych poborowych. Ale pani Pawłowicz chce powrotu tego modelu, pewnie dlatego, że tak kocha stare dobre czasy w PRLu. A żołnierze mają nas bronić przed kim? Pewnie przed Unią, gdzie wszyscy dybią na naszą niepodległość i samodzielność. Gwarantuję pani Pawłowicz, że przywrócenie obowiązkowej służby spowoduje tylko większą emigrację młodych ludzi do normalnych, demokratycznych krajów. Bo Polska normalnym krajem już przestaje być. Między innymi dzięki takim pomysłom, jak idea pani Pawłowicz.
fgdhdfgds
2 miesiące temu
i kto tutaj się na konstytucje powołuje ci co sami ją łamią
Niepopierając...
2 miesiące temu
Wybaczcie, ale nie mam zamiaru iść do wojska pod przymusem. Szacunek zdobyłem w domu i nie potrzebuję do tego jeszcze wojska.
Jan Niezbędny
2 miesiące temu
A ja jestem za przymusowymi testami psychologicznymi dla osób ubiegających się państwowe posady
ObyFatel
2 miesiące temu
Ciekawe co Krysia zrobiła dla obrony kraju i obywateli :)
żenada
2 miesiące temu
to jest dopiero wirus
vojak
2 miesiące temu
Od wielu lat trwa w Polsce systematyczny demontaż nie tylko wojska, ale całego systemu obronnego. Od spraw obronnych odsunięto wojskowych, a sprawami obronnymi zajmują się politycy, duchowni i biznesmeni. Cywilna kontrola nad wojskiem sprowadza się do ładnych zdjęć polityków na tle żołnierzy, pielgrzymek, marnowania pieniędzy obronnych na rzecz innych organizacji, zrzeszeń, pociotków.
vojak
2 miesiące temu
Kto nie chce utrzymywać swojej armii, będzie utrzymywać obcą, znacznie droższą.
Ulala
2 miesiące temu
Kaznodziei 9: 4 Dla każdego, kto żyje, jest nadzieja, bo żywy pies jest w lepszej sytuacji niż martwy lew.
starywiarus
2 miesiące temu
Powinna sama dać przykład i zaciągnąć do OTK Gwardii macierewicza, na pewno szybko by awansowała tam na Gienerałowom i poprowadziła wojska na Berdyczów
bDYUgvbv
Adam
2 miesiące temu
Za jaki kraj to wy politycy na robicie konfliktów sami zpierniczycie za granicę jak to się zdarzało a ludzie mają walczyć i ginąć za wasze błędy polityczne PiS już ma Polskę z kim tylko mógł skłócił gdzie ten słynny fort Tramp ,to nie czasy średniowiecza że ludzie dadzą się ogłupiać.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić