Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

"Nie chuliganić na ulicach!". Pawłowicz wysyła do wojska

1552
Podziel się

Krystyna Pawłowicz chce przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej. Na swoim profilu na Twitterze opublikowała wpis, w którym stwierdza, że obrona kraju to obowiązek każdego obywatela.

"Nie chuliganić na ulicach!". Pawłowicz wysyła do wojska
Krystyna Pawłowicz chce obowiązkowej służby wojskowej. (East News)
bEUXfMnF

Wszystko zaczęło się od zdjęcia z czasów Powstania Warszawskiego, które zostało umieszczone profilu Mikołaja Kaczmarka. Odnosząc się do fotografii, Krystyna Pawłowicz napisała o badaniach sprzed kilku lat, z których wynika, że młodzi ludzie nie są patriotami. Według słów sędzi Trybunału Konstytucyjnego maturzyści są bardziej skłonni wyjechać za granicę za lepszą pracą niż walczyć za kraj.

Pod postem pojawiła się lawina komentarzy o służbie wojskowej w Polsce. Według Krystyny Pawłowicz powinna być ona obowiązkowa. W kolejnych komentarzach sędzia TK napisała, że młodzi ludzie zbyt dużo rozrabiają na ulicach.

bEUXfMnH
Dlatego też jestem za przywróceniem OBOWIĄZKOWEJ, choćby krótkoterminowej służby wojskowej Art.85 ust.1 i ust.2 Konstytucji: "Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny. Zakres OBOWIĄZKU SŁUŻBY WOJSKOWEJ określa ustawa." Nie chuliganić na ulicach, a szkolić się do obrony RP - napisała na Twitterze.
Zobacz także: płk Marek Pietrzak o szczepieniu: "Będziemy się szczepili jako wojsko w pierwszej grupie"

Kilka lat temu Krystyna Pawłowicz, jeszcze jako posłanka PiS, wyraziła chęć odbycia przeszkolenia wojskowego. Problem stanowiły jednak jej wiek i mandat poselski. W późniejszych latach kilkakrotnie wracała do tematu, a do szkolenia wojskowego namawiała m.in. Roberta Biedronia.

bEUXfMnN

Przypomnijmy, że obecnie służba wojskowa w Polsce nie jest obowiązkowa. Została zniesiona 1 stycznia 2010 roku, a armia przeszła na zawodowstwo. Zasadnicza służba wojskowa w ostatnich latach przed zniesieniem była stopniowo skracana, od 2005 roku trwała 9 miesięcy. W większości państw na całym świecie nie ma obowiązkowego poboru do wojska lub jest, ale dla niedużej grupy obywateli. Wyjątkami jest np. Korea Południowa czy Izrael, gdzie służba jest obowiązkowa ze względu na trudną sytuację polityczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUXfMoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1552)
Samuraj
2 tyg. temu
Mówiłem wystrzelić to babsko w kosmos, zresztą wbijam co mówi jakiś pseudo sędzia mianowany nocą, którego nie traktuje poważnie cały demokratyczny świat.
kronj
2 tyg. temu
Kiedyś z wojskiem szły markietantki, wiadomej profesji. Dzisiaj za wojskiem wlecze się jałowa Piotrowicz, której nawet Rusek nie zechce....
irek
2 tyg. temu
jak patrzę na ta pochwę , to nie wiem śmiać się czy płakać .
bEUXfMoj
Janek
2 tyg. temu
Tej pani przydalo by sie powołanie do wojska na poligon zimowy tak na 1 rok. Nauczyla by się tam dyscypliny, kultury i porzadku.Teraz wypowiada sie o wojsku a zna sie na tym jak byk na gwiazdach.
obserwator>
2 miesiące temu
Może bohaterska Krystyna Pawłowicz zrobi pierwszy krok i zrzeknie się immunitetu sędziego i wstąpi do Batalionów Kobiecych jakie można zorganizować przy jakimś pułku piechoty lub kucharzy jak nie ma pomysłu to można skorzystać ze świetnego specjalisty od wojska czyli Antoniego Macierewicza i on zorganizuje jakieś bataliony kobiece w różnym wieku od nastolatki do pani w podeszłym wieku bo jak wiadomo o sprawność fizyczną trzeba dbać bez względu na wiek.
Na temat.
2 miesiące temu
Fakt że to politycy są odpowiedzialni za wzniecanie konfliktów a prości ludzie później ponoszą tego konsekwencje. Zawsze jednak lepiej być przeszkolonym i przygotowanym niż bezbronnym na wypadek konfliktu. Powinno być u nas jak w Szwajcarii.Każda przeszkolona osoba powinna mieć karabin w domu.
UMIERAJ
2 miesiące temu
ITAK UMRESZ pozwij
Żal dpę ścisk...
8 miesięcy temu
Najlepsza w pisaniu (ustaw np.o obowiązkowej służbie wojskowej) i lekkoatletyce więc ją wysłać w razie czegoś na front jako posłańca...
emeryt
9 miesięcy temu
Znów otworzyła otwór gębowy. Jak zwykle nie ma zielonego pojęcia o czym mówi. Skąd pieniądze na przeszkolenie całego rocznika, koszary oddali amerykanom lub przerobione na więzienia lub zakłady przemysłowe kadry do szkolenia zwiększenie Etatów w wojsku. Kasa, kasa, kasa.
qqryq
9 miesięcy temu
Sama była w wojsku ze trzy razy. Własnymi zębami rozminowywała poligony po ćwiczeniach.
Paweł K.
9 miesięcy temu
Obowiązkowa służba wojskowa była w czasach PRL a potem była stopniowo likwidowana. Ale wtedy był Układ Warszawski i wojsko broniło obozu socjalistycznego przed jastrzębiami z NATO. Większość młodych ludzi traciło dwa lata swojego życia, kiblując w koszarach. A tam byli zawodowi dowódcy, wśród których 90 proc. piło nałogowo alkohol (mieli forsy jak lodu i nic do roboty) oraz zjawisko fali, gdzie gnębiono młodszych poborowych. Ale pani Pawłowicz chce powrotu tego modelu, pewnie dlatego, że tak kocha stare dobre czasy w PRLu. A żołnierze mają nas bronić przed kim? Pewnie przed Unią, gdzie wszyscy dybią na naszą niepodległość i samodzielność. Gwarantuję pani Pawłowicz, że przywrócenie obowiązkowej służby spowoduje tylko większą emigrację młodych ludzi do normalnych, demokratycznych krajów. Bo Polska normalnym krajem już przestaje być. Między innymi dzięki takim pomysłom, jak idea pani Pawłowicz.
fgdhdfgds
9 miesięcy temu
i kto tutaj się na konstytucje powołuje ci co sami ją łamią
Niepopierając...
9 miesięcy temu
Wybaczcie, ale nie mam zamiaru iść do wojska pod przymusem. Szacunek zdobyłem w domu i nie potrzebuję do tego jeszcze wojska.
bEUXfMob
Jan Niezbędny
9 miesięcy temu
A ja jestem za przymusowymi testami psychologicznymi dla osób ubiegających się państwowe posady
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić